Długi weekend majowy, przy dobrym rozplanowaniu czasu, pozwoli cieszyć się jazdą aż przez cztery dni. Ale gdzie się wybrać? Oto 10 najlepszych kierunków na majowy wypad.

To już tradycja, że w długi majowy weekend kojące dźwięki motocyklowych silników wypełniają okolice najciekawszych atrakcji naszego kraju. Dla wielu z nas to tak naprawdę pierwsza okazja do przewietrzenia maszyn i przypomnienia sobie po ziemi jak wspaniała może być jazda motocyklem.

Jeśli nie masz jeszcze wyznaczonego celu swojej majowej eskapady, przedstawiamy 10 naszych sprawdzonych propozycji.

10. Mazury

Mazury (3)Unikalne połączenie urokliwych dróg, niezwykłych krajobrazów i fantastycznej kuchni. To propozycja dla motocyklistów, którzy nad prędkość przedkładają niespieszne nawijanie kilometrów z otwartymi z zachwytu ustami. Problemem w długi majowy weekend może być znalezienie wolnego miejsca noclegowego.

Zobacz koniecznie

Vademecum

Długość trasy: ok 160 km
Stopień trudności: łatwy
Rodzaj trasy: równiny

Galeria zdjęć

 

9. Góry Izerskie i Karkonosze

Izery (1)Tereny położone między Świeradowem a Lubawką to prawdziwy raj dla motocyklisty. Niezliczone piękne, kręte drogi, moc atrakcji do zwiedzania i smaki, które na długo pozostają w pamięci – dla tego wszystkiego warto spędzić w Izerach i Karkonoszach długi weekend.

Zobacz koniecznie

Vademecum

Długość trasy: ok 300 km
Stopień trudności: średni
Rodzaj trasy: górska

Galeria zdjęć

8. Tatry i Pieniny

Tatry 2Tatry to jedno z najbardziej obleganych podczas majówki miejsc w Polsce. Trudno się temu dziwić – ilość atrakcji na metr kwadratowy może przytłoczyć. Warto poszukać noclegu nieco dalej, w Pieninach, a Zakopane i okolice odwiedzić przejazdem.

Zobacz koniecznie

Vademecum

Długość trasy: ok. 200 km
Stropień trudności: średni
Rodzaj trasy: mieszana

Galeria zdjęć

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.