Vespa jest dla świata jednośladów nie tylko ikoną. To coś w rodzaju ojca założyciela skuterowego rodu. Jest wreszcie jednym z najbardziej pożądanych gadżetów. Jest pokusą, której chętnie ulegają największe gwiazdy. Przeczytajcie kto konkretnie.

Kiedy 67 lat temu Enrico Piaggio złożył we włoskim urzędzie patentowym projekt wymyślonego przez siebie motocykla nie przypuszczał nawet, że właśnie rozpoczyna nową erę w dziejach jednośladu. Choć przez te wszystkie lata skuter się zmieniał, dostosowując zarówno swój kształt, jak i rozwiązania techniczne do nowych wymagań, pozostał wierny swoim pierwotnym założeniom: niezawodności, wygodzie, łatwości obsługi. Ale najważniejszą od zawsze wartością Vespy był jej niepowtarzalny i niezwykle charakterystyczny styl, którego nie sposób było pomylić z niczym innym.

Ten osobliwy włoski urok zjednuje sobie wciąż nowe rzesze fanów. Ulegają mu studenci, rzemieślnicy i gwiazdy filmu. Spójrzcie na nasze zestawienie 10 najbardziej znanych posiadaczy kultowej Vespy.

Michael Schumacher1. Michael Schumacher

Nie próbujcie tego w domu! Ten manewr zarezerwowany jest wyłącznie dla wielokrotnego mistrza Formuły1. Tak naprawdę Michael nie musi patrzeć dokąd jedzie – niezależnie czy przemieszcza się Ferrari czy Vespą, każdy ustępuje mu z drogi. Zwróćcie uwagę na starannie wykaligrafowane imię kierowcy na boku skutera. To na wypadek, gdyby ktoś wpadł na idiotyczny pomysł by pożyczyć Vespę na chwilkę.

Naomi Watts2. Naomi Watts

No dobrze, widzimy że nie prowadzi skutera, ale możemy to łatwo wyjaśnić: Naomi była w ciąży. Chwila, czy to mądre jeździć w ciąży na skuterze? Raczej nie. Tego zatem też nie naśladujcie.

 

Charton Heston3. Charlton Heston

Niezłomny i niezmordowany Ben Hur wywoływał romantyczne uniesienia naszych mam. Poza kadrem nie przemieszczał się bynajmniej rydwanem. Nad prymitywne dwuślady zasilane mocą jednego konia stajennego przedkładał konie mechaniczne, które nawet w starej Vespie występowały w ilości większej niż oferował rydwan.

Jennifer Lopez4. Jennifer Lopez

Tak, poniosło nas, przyznajemy się. J-Lo pewnie wcale Vespą nie jeździ, ale… Spójrzcie jak cudowne krągłości latynoskiej gwiazdy idealnie komponują się z tymi, które tak kochamy we włoskim skuterze.

 

James Gandolfini5. James Gandolfini

Czymże jeśli nie Vespą może podróżować twardy jak skała Tony Soprano? Tak właściwie to równie dobrze mógłby podróżować Kią Pride albo balonem. Tony Soprano podróżuje zawsze tym, na co ma ochotę.

 

Mario Batali6. Mario Batali

Ten amerykański celebryta znany jest w Polsce z programu Pojedynki Kucharzy. Jego styl gotowania to lekkość, świeżość i odrobina wyrafinowania. Szkoda, że tej ostatniej cechy zabrakło przy doborze obuwia: zarówno Mario jak i pasażerka reprezentują styl zbliżony bardziej do malezyjskiego stuntu niż wymogów bezpieczeństwa.

Raquel Welch7. Raquel Welch

To nostalgiczne zdjęcie przywołuje w nas wspomnienia starych Bondów czy filmów z Louisem de Funesem. Niemożliwy dziś do powtórzenia urok kobiecości i Raquel odziana w cudownie szafirowy (a może błękitny?) kostium kąpielowy.

 

Hugh Jackman8. Hugh Jackman

OK. Chwila otrzeźwienia – co wspólnego ma X-Man z Vespą? Hugh Jackman to człowiek wszechstronny: śpiewa tańczy, recytuje, sprząta pierze i gotuje. Nie boi się żadnego wyzwania, zarówno aktorskiego jak i komunikacyjnego. Vespa to dla niego jedyny słuszny wybór.

 

Pete Townshend9. Pete Townshend

Who? Nie who ale The Who. Facet, który unicestwił w swojej karierze sprzęt muzyczny o równowartości niewielkiego państwa kojarzył by nam się bardziej z jakimś chopperem w stylu Knuclehead Luxury niż z Vespą, ale właściwie dlaczego nie? Może to dla Pete rodzaj odkupienia za tony sprzętu doprowadzonego do zagłady.

EXCLUSIVE: Zach Galifianakis takes his beard for a spin on his Vespa! LA10. Zach Galifianakis

Nasz ukochany bohater Kac Vegas znalazł się w tym zestawieniu, ponieważ naszym zdaniem wygląda na Vespie jak Miś na hulajnodze. Sposób, w jaki epatuje nienatarczywą hipsterskością budzi w nas mieszane uczucia, czyli na przemian niesmak i zdegustowanie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.