EkstraPrezentacjeMBP SC125 – tani maksiskuter do miasta i dla początkującego

MBP SC125 – tani maksiskuter do miasta i dla początkującego [dane techniczne, cena, opis]

-

Nazwa marki jest skrótem od Moto Bologna Passione. Za projektowanie motocykli i skuterów odpowiada jednak centrum badawczo rozwojowe w Barcelonie. Firma jest brandem stworzonym przez chiński koncern Keeway, znany również na naszym rynku i kojarzony z dobrą jakością.

MBP zaskoczyło przede wszystkim litrowym adventurem T1002V, cruserami, jak chociażby C650V, czy testowanym w naszej redakcji nakedem M502N. Firma nie zapomina również o wielbicielach skuterów. Jedną z ciekawszych propozycji jest właśnie SC125. Model ten bazuje na konstrukcji SC300. Zmiany ograniczają się praktycznie do osadzenia jednostki napędowej o pojemności 124,6 cm3, zamiast 278 cm3. Siłą rzeczy moc spadła z 25 do niecałych 11 KM. To znacznie poniżej dopuszczalnym 15 koni. Z drugiej strony jest to moc pozwalająca w miarę dynamicznie przemieszczać się po mieście, pokonywać codzienne trasy do pracy. Skuterowi nadano nowoczesny wygląd i tak też jest wyposażony. Kierowca ma do dyspozycji pięciocalowy wyświetlacz TFT, podświetlane elementy sterujące, hamulce tarczowe z przodu i z tyłu oraz dwupoziomową obszerną kanapę. Szkoda jedynie, że producent nie zdecydował się na montaż ABS-u, a będący obecnie standardem CBS. Zadecydowała zapewne walka o jak najniższą cenę.

MBP SC125 – tani maksiskuter do miasta i dla początkującego [dane techniczne, cena, opis]

Biorąc pod uwagę większą na naszym rynku popularność pojazdów klasy 125 niż 300-tek, to właśnie mniejszy SC może liczyć na sukces. Na razie nie wiadomo, kiedy zawita do polskich salonów. Do europejskiej sieci sprzedaży ma trafić w pierwszej połowie 2023 roku. Cena musi zostać tak skalkulowana, aby skuter mógł konkurować nie tylko z konstrukcjami japońskimi, ale też chociażby z Kymco. Wstępnie szacowana jest na 13 – 14 tysięcy złotych.

Dwusprzęgłowy cud techniki. Jak działa skrzynia biegów Honda DCT?

Dane techniczne

Silnik: jednocylindrowy, czterosuwowy, dwuzawodowy, chłodzony cieczą.

Pojemność skokowa: 124,6 cm3

Moc maksymalna: 10,6 KM przy 8 500 obr/min

Maksymalny moment obrotowy: 10,5 Nm przy 6 500 obr/min.

Skrzynia biegów: CVT

Opona przednia: 110/70-13

Opona tylna: 130/70-13

Hamulec przedni: tarcza 240 mm, CBS

Hamulec tylny: tarcza 220 mm

Wysokość siodła: 795 mm

Długość: 1 940 mm

Szerokość: 785 mm

Wysokość: 1 260 mm

Prześwit: 140 mm

Pojemność zbiornika paliwa: 11,5 l

Prędkość maksymalna: 96 km/h

Masa na sucho: 128 kg

Maksymalne obciążenie: 160 kg

Cena: ok. 13 – 14 tysięcy zł.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Krzysztof Brysiak
Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ