Pierwszy na świecie homokinetyczny motocykl – Geco – wszedł właśnie w fazę testów. Konstruktor Eric Offenstadt zapewnia, że lata badań nad hamowaniem w zakrętach przyniosło efekt w postaci zupełnie nowej koncepcji motocykla sportowego.

Geco to pierwszy na świecie motocykl homokinetyczny, czyli taki, który jest w stanie zmieniać geometrię w zależności od obciążenia. W największym skrócie oznacza to radykalną poprawę stabilności i przyczepności podczas hamowania – zwłaszcza w zakrętach.

Geco (6)Za innowacyjny projekt odpowiada były instruktor motocyklowy Eric Offenstadt. Do zespołu Geco dołączył właśnie Freddie Spencer – dwukrotny mistrz świata w MotoGP. Amerykański kierowca pracuje nad udoskonaleniem prototypu dzieląc się swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem na torze.

Geco (4)Zespół Geco udostępnił zdjęcia zrobione podczas ostatnich testów na Roussillon Circuit we Francji. Prototyp testował jeden z najmłodszych i najbardziej obiecujących zawodników Thibaut Courin. Testy odbywały się bez owiewek więc widzimy misterną konstrukcję z dużym widelcem, którego masa to jednak zaledwie 5 kg.

Homokinetyczny motocykl Geco

Prawdziwym dziełem sztuki jest aluminiowy zbiornik paliwa. Konstrukcja doskonale podkreśla osobliwy wygląd motocykla.

Projekt zasługuje na uznanie tym bardziej, że stopień innowacyjności i zaawansowania technologicznego nie jest porównywalny ze środkami, jakimi zespół Geco dysponuje. Projekt wspierają mali sponsorzy, a popularny francuski zespół Shaka Ponk zapewnia bezpłatne korzystanie z ich utworów do filmów promocyjnych.

Geco (5)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.