Pierwszy na świecie homokinetyczny motocykl – Geco – wszedł właśnie w fazę testów. Konstruktor Eric Offenstadt zapewnia, że lata badań nad hamowaniem w zakrętach przyniosło efekt w postaci zupełnie nowej koncepcji motocykla sportowego.

Geco to pierwszy na świecie motocykl homokinetyczny, czyli taki, który jest w stanie zmieniać geometrię w zależności od obciążenia. W największym skrócie oznacza to radykalną poprawę stabilności i przyczepności podczas hamowania – zwłaszcza w zakrętach.

Geco (6)Za innowacyjny projekt odpowiada były instruktor motocyklowy Eric Offenstadt. Do zespołu Geco dołączył właśnie Freddie Spencer – dwukrotny mistrz świata w MotoGP. Amerykański kierowca pracuje nad udoskonaleniem prototypu dzieląc się swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem na torze.

Geco (4)Zespół Geco udostępnił zdjęcia zrobione podczas ostatnich testów na Roussillon Circuit we Francji. Prototyp testował jeden z najmłodszych i najbardziej obiecujących zawodników Thibaut Courin. Testy odbywały się bez owiewek więc widzimy misterną konstrukcję z dużym widelcem, którego masa to jednak zaledwie 5 kg.

Homokinetyczny motocykl Geco

Prawdziwym dziełem sztuki jest aluminiowy zbiornik paliwa. Konstrukcja doskonale podkreśla osobliwy wygląd motocykla.

Projekt zasługuje na uznanie tym bardziej, że stopień innowacyjności i zaawansowania technologicznego nie jest porównywalny ze środkami, jakimi zespół Geco dysponuje. Projekt wspierają mali sponsorzy, a popularny francuski zespół Shaka Ponk zapewnia bezpłatne korzystanie z ich utworów do filmów promocyjnych.

Geco (5)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here