Lucky Explorer – motocykl niepotrzebny

-

Powrót marki Lucky Explorer spotkał się z entuzjastyczną reakcją klientów. Liczba zamówień przekroczyła najśmielsze oczekiwania producenta. Tymczasem okazuje się, że decydenci marki głośno mówią o tym, że modele Lucky Explorer 5.5 i 9.5 powinny zniknąć z oferty.

Powrót legendy

Zaprezentowane na targach EICMA w 2021 roku modele Lucky Explorer 5.5 i 9.5 szturmem zdobyły serca klientów. Zainteresowanie klientów było tak duże, że według wstępnych szacunków na zamówione modele klienci będą musieli czekać ponad dwa lata. Ciężko taką sytuację nazwać inaczej niż komercyjnym sukcesem.

MV Agusta Lucky Explorer hitem sprzedażowym – motocykle wyprzedane przed prezentacją wersji produkcyjnej

Szczypta historii

Dla wielu pasjonatów motocykli, Lucky Explorer to marka wręcz legendarna. Startujące w charakterystycznym malowaniu włoskie motocykle stały się ikoną nierozłącznie związaną z Rajdem Paris – Dakar. Pojedynek jaki Cagiva Elefant stoczyła w 1986 roku z Hondą jest historią absolutnie nieprawdopodobną. Nic więc dziwnego, że Lucky Explorer to legenda ciągle żywa.

Legendy Dakaru 1979 – 2000: Cagiva Elefant czyli pustynny słoń [historia, dane techniczne]

MV Agusta

W 1996 roku, CAGIVA do której trafiła pod skrzydła innej włoskiej marki. Właścicielem praw do marki CAGIVA, a co za tym idzie również modelu Lucky Explorer, stała się MV Agusta. W 2021 zaprezentowano dwa modele pod marka Lucky Explorer. Mniejszy mocno bazował na znanym już Benelli TRK502, większy wykorzystywał silnik znany z innych modeli MV. Stylistyka zaprezentowanych motocykli wspaniale nawiązywała do maszyn znanych z tras Rajdu Dakar.

CAGIVA Elefant Lucky Explorer
CAGIVA Elefant Lucky Explorer

Lucky Explorer powinien odejść

No one needs a Lucky Explorer from MV – to słowa, które w jednym z wywiadów wypowiedział Stefan Pierer. To co szokuje to fakt, że Pierer jest jednym z dysydentów marki MV Agusta. Pierer to również kluczowa persona odpowiedzialna za marki takie jak KTM, Husqvarna i GasGas. W wywiadzie Stefan Pierer stwierdził, że w jego opinii MV Agusta nie powinna być kojarzona z niczym innym niż modele o wysokich osiągach pokroju MV Agusta Brutale. Modele takie jak Lucky Explorer 5.5 mogą zagrozić wizerunkowi motocykli z segmentu premium jaki MV Agusta bez wątpienia posiada. Problemem ma być fakt, że to model 5.5 został zaprojektowany i zbudowany we współpracy z chińskim QJ Motor.

Limitowana wersja MV Agusta Brutale 1000 Nurburgring – najbardziej ekstremalna, najbardziej torowa i najdroższa w gamie

Teoria Spisku

Pytanie jakie się nasuwa to czy faktycznie idzie o wizerunek marki. Lucky Explorer to segment, w którym od lat karty rozdają pomarańczowe motocykle z logo KTM. Jak łatwo się domyślić miłośnicy teorii spiskowych szybko doszli do wniosku, że Pierer obawia się wewnętrznej konkurencji. Klienci szukający nowego motocykla zamiast wybrać coś z logo KTM, Husqvarna i GasGas mogliby się zdecydować na maszynę z włoskiej stajni. Teoria jest mocno naciągana, bo specyfikacja i charakter motocykli z Varese nijak ma się do pomarańczowej konkurencji. Podczas gdy austriackie motocykle faktycznie są Ready to Race, to maszyna ze słonecznej Italii jest co najwyżej Ready to Explore. Pytanie tylko czy klientom to przeszkadza?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY