To nie pomyłka. Cena podana jest w dolarach, czyli w przeliczeniu wynosi… 41 846 200 złotych. To najprawdopodobniej najwyższa kwota oferowana za motocykl. Na tyle wyceniono na aukcji Limited Edition Fighter, sygnowany przez Neiman Marcus – amerykańską firmę, zajmującą się prowadzeniem odzieżowych domów towarowych.

Co ciekawe, Fighter (z ang. – myśliwiec) w chwili wypuszczenia na rynek, tj. w 2009 roku, wyceniony był na zaledwie 110 tysięcy dolarów. Motocykl wyposażono w blisko dwulitrową jednostkę napędową, z dwoma cylindrami w układzie V 45º, która pozwala na osiągnięcie prędkości około 300 kilometrów na godzinę. Konstrukcja oparta została o podzespoły wykonane głównie z tytanu, aluminium oraz włókna węglowego. Motocykl choć szokuje surowym wyglądem, to nie jest pozbawiony walorów użytkowych i jest dopuszczony do ruchu ulicznego.

Neiman Marcus Limited Fighter najdroższy motocykl

 

Interesujące jest, jak Fighter sprawuje się podczas jazdy? Niestety, wątpię aby redakcja Motovoyagera mogła się kiedykolwiek o tym przekonać. Zresztą – trochę jednak strach wziąć na testy motocykl wart prawie 42 miliony złotych… Pytanie tylko skąd ta cena i czy ktoś ją będzie chciał zapłacić…

Ile kosztuje najdroższy motocykl świata? Top 5 motocykli nie na każdą kieszeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.