Wielka Pętla Bieszczadzka. Trasa motocyklowych marzeń [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Na dalekim południowym wschodzie Polski leży jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych: Wielka Pętla Bieszczadzka. Unikalny romantyczny urok tego miejsca ściąga co roku tysiące motocyklistów.

Droga, nazywana także Dużą Obwodnicą Bieszczadzką, została wybudowana przez wojsko w latach 1955-1962. Celem tej budowy było przywrócenie na odciętych od świata terenach normalnego życia, które zamarło po przeprowadzonej w 1947 r. akcji Wisła. Cel został osiągnięty, a powstała w 1968 r. zapora i jezioro w Solinie uczyniły ten region jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie w naszym kraju.

Trasa Pętli prowadzi przez najwyższe i najpiękniejsze partie Bieszczadów. Widoki wywołują zachwyt, a niezwykle klimatyczne bieszczadzkie miejscowości pozwalają odkryć prawdziwy romantyzm tych stron. Na szlaku spotkamy mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia – najbardziej znanymi są liczne cerkwie. Najważniejsze znajdziemy w Hoszowie, Rabem, Żłobku, Czarnej i Smolniku.

Szczególnie polecamy postój na Kaczmarewce przed Lutowiskami. Można tam podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach – panoramę Lutowisk i ukraińskich Bieszczad.


Wielka Pętla Bieszczadzka – INFORMACJE

Długość trasy: 140 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: 866 m. n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy


Wielka Pętla Bieszczadzka – film

Wielka Pętla Bieszczadzka – mapa


Wyświetl większą mapę

Wielka Pętla Bieszczadzka – galeria

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY