Szkocka wyspa Skye to jedno z miejsc, które stanowi żelazny punkt na mapie podróży fotografów z całego świata. Wśród niezwykłych krajobrazów tego regionu biegnie malownicza droga przez przełęcz Quiraing.

Quiraing to gigantyczne czynne osuwisko położone na północnym krańcu grzbietu Trotternish, na szkockiej wyspie Skye. Ze względu na nieustający ruch masy ziemi, droga u podnóża tego osuwiska, w pobliżu Flodigarry, naprawiana jest każdego roku.

Przez to niezwykłe miejsce biegnie droga, która łączy wschodnią i zachodnią część wyspy wąską, lecz niezwykle urokliwą wstęgą asfaltu. Choć nie jest to typowa górska droga, nie brakuje tutaj licznych stromych podjazdów i ciasnych zakrętów.

Quiraing (5)Mieszkańcy Isle of Skye radzą unikać tej trasy w czasie kiepskiej pogody, zwłaszcza podczas mgły. W okolicznych pubach można usłyszeć mrożące krew w żyłach historie o kierowcach zagubionych wśród bezdroży Trotternish.

Quiraing (4)Piękna trasa przez przełęcz Quiraing jak magnes przyciąga motocyklistów, którzy na własnej skórze chcą poczuć nieziemski klimat tego miejsca i ekscytację niezliczoną ilością bardzo ciasnych zakrętów.
 

Przełęcz Quiraing – informacje

Długość trasy: 12 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: 17%
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Quiraing (1)

Przełęcz Quiraing – mapa

Przełęcz Quiraing – film

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ