Pomimo niskiej ceny kask HJC CL-16 pozytywnie zaskakuje wykonaniem. Wszystkie mechanizmy pracują bez zarzutu, kask także znakomicie układa się na głowie.

Paweł Nowicki

Dużym zaskoczeniem jest dla mnie obecny w komplecie pinlock, za który inni producenci każą zwykle słono płacić. Kask nie jest za to wyposażony w osłonę podbródka.

Kask HJC CL-16 kupiłem w zeszłym sezonie na Allegro pod wpływem opinii znajomych, którzy chwalili tę markę. Jednym z argumentów była także niewygórowana cena.

Kask HJC CL-16: wnętrze

Mechanizm wizjera CL-16 działa bez zastrzeżeń, demontaż trwa dosłownie chwilę. Bardzo wygodna i miękka wyściółka jest wypinana, więc można ją po prostu wyprać w pralce.

Kask HJC-CL-16 wyposażony jest w zapięcie podwójne D.

We wnętrzu znajdują się specjalne wycięcia na słuchawki, a dodatkowo w komplecie znajdziemy specjalne kieszonki, do których można te słuchawki włozyć.

Podsumowanie

Kask HJC CL-16 jest bardzo cichy, choć wydajność wentylacji jest całkiem dobra. Górny otwór wentylacyjny zaprojektowano tak, że czuć strumień powietrza opływający górną część głowy. Dolne otwory wentylacyjne dostarczają powietrze na dolną część twarzy, ale również na boki głowy.

Kask HJC CL-16 przy cenie 649 zł (Allegro) jest jedną z tańszych propozycji wśród dobrych kasków integralnych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że oprócz standardowego certyfikatu DOT otrzymał także prestiżowy Snell 2010, jest to jedna z lepszych propozycji.


 

Linki

HJC CL-16 na stronie producenta
Opinie użytkowników [ENG]


 

Videotest

[vsw id=”3tY7F-eH2CQ” source=”youtube” width=”640″ height=”360″ autoplay=”no”]


Galeria

Kask HJC CL-16
Kask HJC CL-16
CL16 to wysoka jakość za niską cenę
CL16 to wysoka jakość za niską cenę
Dolne wloty wentylacyjne kierują powietrze w dwóch kierunkach
Dolne wloty wentylacyjne kierują powietrze w dwóch kierunkach
Kask HJC CL-16 jest bardzo wygodny
Kask HJC CL-16 jest bardzo wygodny
Wizjer łatwo zdemontować
Wizjer łatwo zdemontować
HJC ma wyloty w górnej i dolnej części
HJC ma wyloty w górnej i dolnej części

 

1 KOMENTARZ

  1. DOT obowiązuje w USA. W Europie przydałaby się wersja zgodna z ECE 22 :) Inaczej dociekliwy policjant może wlepić mandat podczas kontroli… Wersje europejskie kasków HJC często mają też zapięcie na zatrzask zamiast DD.

    Poza tym faktycznie wygląda na przyzwoity kask w dobrej cenie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ