O ile na auto i różnego rodzaju gadżety do niego jesteśmy w stanie wydać dużo, o tyle za ubezpieczenie, zwłaszcza OC, nie chcemy przepłacać. Rozwiązaniem dla osób poszukujących taniej polisy jest porównywarka OC, która w kilka minut pozwoli wybrać i kupić najtańsze OC. Jak to działa? Przypominamy podstawowe informacje o ubezpieczeniu OC i podpowiadamy, jak je kupić korzystając z porównywarki OC.

Monika Wilk

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)  jest obowiązkowe. Dzięki niemu gdy spowodujesz kolizję lub wypadek, nie będziesz musiał płacić poszkodowanym z własnej kieszeni, tylko zrobi to Twój ubezpieczyciel, u którego masz wykupione OC. Wystarczy że po stłuczce napiszesz poszkodowanemu oświadczenie i podasz numer swojej polisy OC – on sam zgłosi szkodę z Twojego ubezpieczenia. Musisz mieć ciągłość ubezpieczenia OC, niezależnie od tego, czy jeździsz samochodem czy nie. Za brak ważnego OC możesz zapłacić karę.

Kierowcy nie chcą przepłać za ubezpieczenie OC

Właściciele aut nie chcą przepłacać za ubezpieczenie, z którego sami nic w przyszłości mieć nie będą. OC pokryje bowiem ewentualne szkody, które spowodujemy, ale nie nam, tylko osobom pokrzywdzonym przez nas. Ubezpieczenie OC w każdej firmie ma dokładnie taki sam zakres, bo jest regulowane ustawowo. Jedyną różnicą jest więc jego cena.

Jak i gdzie szukać najtańszego OC?

Możesz poszukiwać taniego OC na wiele sposobów. Nie sugeruj się jednak radami kolegów czy reklamami towarzystw ubezpieczeniowych, bo składka jest zawsze wyliczana indywidualnie na podstawie danych właściciela, samochodu i jego kierowców. Może się okazać, że Twój kolega najtańsze OC znajdzie w firmie X, a Ty w firmie Y.

Możesz samodzielnie znaleźć i kupić najtańsze ubezpieczenie samochodu korzystając z internetowej porównywarki OC.

Czym jest porównywarka OC?

Porównywarka OC  to niezależny serwis www (np. porównywarka OC), który przedstawi Ci oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych w kolejności od najtańszej do najdroższej – obiektywnie i ze szczegółami.

Porównywarka może zestawiać oferty różnych towarzystw nie tylko pod względem ceny, ale również zakresu ubezpieczeń dodatkowych takich jak autocasco, NNW czy asisistance, co jest niewątpliwie jej atutem i dużym ułatwieniem podczas poszukiwań najtańszego OC i najlepszego AC. Możesz też zdecydować, że chcesz oglądać oferty samego OC – wtedy porównywarka nie będzie Ci pokazywała dodatków.

W porównywarce OC możesz od razu zakupić wybrane ubezpieczenie.

Porównywarka OC – jak z niej korzystać?

Krok 1: Przygotuj niezbędne dokumenty do ubezpieczenia samochodu. Pod ręką miej dowód rejestracyjny swojego auta, dotychczasową polisę, oraz dane użytkowników pojazdu.

Krok 2: Wypełniasz internetowy formularz porównywarki. Wpisujesz informacje o swoim samochodzie, o jego właścicielu i kierowcach. Dobra porównywarka podpowiada, gdzie w dokumentach znajdziesz wszystkie potrzebne dane i zapewnia bieżąca pomoc na infolinii lub Live Chacie.

Krok 3: Po wypełnieniu formularza porównywarka wyświetla Ci zestawienie ofert kilkunastu ubezpieczycieli wraz z cenami.  Teraz właśnie dowiadujesz się, który ubezpieczyciel zaproponuje Ci najtańsze OC i ile za nie zapłacisz. Za pomocą porównywarki możesz kupić nie tylko „gołe” OC, ale także pełny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli OC, AC, NNW i inne ubezpieczenia dobrowolne. Zawsze wiesz, za co płacisz, bo porównywarka OC pozwala na rozwinięcie szczegółów każdego ubezpieczenia. Po wybraniu ubezpieczenia klikasz “przejdź do zakupu”.

Krok 4: Porównywarka kieruje Cię na stronę internetową wybranego ubezpieczyciela, gdzie dokończysz zakup. Dopiero w tym miejscu podajesz dane osobowe i adresowe, które znajdą się na polisie. Sama porównywarka ich nie wymaga.

Krok 5: Płacisz za polisę i drukujesz sobie dokument przysłany przez ubezpieczyciela na adres e-mail. Gotowe!

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj ten artykuł: http://www.prawy.pl/z-kraju/10667-ubezpieczenia-komunikacyjne-abc-ubezpieczenia-samochodu

Monika Wilk

4 KOMENTARZE

  1. Ja zawsze korzystałam i będę korzystać z mfind.pl, łatwa w obsłudze strona , w prosty sposób znajdzie mi oferte ubezpieczenia za cenę która mnie naprawdę satysfakcjonuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ