Motomikołaje, wspaniała charytatywna inicjatywa motocyklistów, jak co roku zapewni mnóstwo uśmiechów wychowankom domów dziecka. Do najbardziej potrzebujących dzieciaków trafią paczki i potrzebne akcesoria.

Motomikołaje to jedno z tych przedsięwzięć, które nie dzieli Polaków na lepszych czy gorszych, na tych „bardziej” i tych „mniej”. Motocykliści z każdej strony naszego kraju i z rozmaitymi poglądami politycznymi spotykają się by wspólnie pomóc tym, który najbardziej potrzebują ciepła i uśmiechu – dzieciom z domów dziecka i biednych rodzin.


Choć w tym roku aura wyjątkowo daje się we znaki, szlachetna inicjatywa Motomikołajów jest niezagrożona. Coraz więcej lokalnych społeczności motocyklowych organizuje akcje pomocy. Przedstawiamy plan najważniejszych imprez, na których pojawią się bikerzy w charakterystycznych czerwonych strojach. 

Warszawa

warszawaParada Motomikołajów odbędzie się 3 grudnia. Podobnie jak w ubiegłym roku, motocykliści wyruszą spod Stadionu Narodowego, zaś finisz przewidziano na Placu Zamkowym. 

Trójmiasto

3miastoTrójmiejscy Mikołaje zaplanowali swoją imprezę 4 grudnia. Start nastąpi tradycyjnie z gdyńskiego Skweru Kościuszki o godzinie 11. Parada motocyklowa przez ulicę Świętojańską, Sopot i Gdańsk dotrze na Stadion Energa Gdańsk. Tutaj zaplanowano finał akcji, z konkursami i niezliczonymi atrakcjami.

Kraków

kraków

Krakowscy motocykliści, obok chęci pomocy najmłodszym, zamierzają zamanifestować przywiązanie do tradycji oraz obalić negatywne stereotypy na własny temat. Kolumna wyruszy spod stadionu Arena Kraków, następnie przejedzie ulicami Lema, Mogilską, Lubomirskiego, następnie przez plac Matejki i ulicę Sławkowską dotrze na Rynek Główny.

Szczecin

IF

Szczecińscy Mikołaje zbierają się w sobotę, 3 grudnia o godzinie 11.30 na Wałach Chrobrego. Parada przejedzie placami Lotników, Grunwaldzkim, Odrodzenia i Szarych Szeregów, następnie aleją Wojska Polskiego, przez Bramę Portową do ul. Struga. Finał akcji – w szpitalu w Zdrojach.

Wrocław

Wrocław Moto MikołajeWrocław rozpocznie akcję 10 grudnia na Stadionie Miejskim, o godzinie 10.30. Na miejscu zaplanowano konkursy, kwestę i kilka innych atrakcji. Około godziny 12.00 parada wyruszy do kościoła Marii Magdaleny, a później na wrocławski Rynek Główny.

1 KOMENTARZ

  1. W tym roku rowniez w Jeleniej Gorze- pierwszy raz w historii grodu- wystartowali motomikolaje. Wszystko wskazuje ze stanie sie to impreza cykliczna bo zainteresowanie bylo duze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ