Fala popularności niewielkich motocykli zdaje się nie słabnąć. Po rynkowym sukcesie modelu MT-03, władze Yamahy planują kolejny krok – utrzymany w stylu retro XSR300 może byc strzałem w dziesiątkę!

Gdyby jakiś zbłąkany w czasie fan motocykli przeniósł się nagle z lat 90 do naszych czasów, nie mógłby pewnie wyjść z podziwu nad kondycją rynku. Aktualnie popularne jest to, od czego jemu współcześni chcieli uciec: niewielkie pojemności oraz klasyczna stylistyka. Yamaha na przykład intensywnie eksploatuje sukces linii MT, tworząc oparte na nich modele retro z serii XSR.


Po ciepłym przyjęciu wersji z silnikami 700 i 900 cm3, kolejnym logicznym krokiem jest odpowiednik MT-03, który poznamy zapewne pod nazwą XSR300. Pierwsze, poparte zdjęciami informacje na jego temat pojawiły się właśnie w japońskim magazynie YoungMachine, który zazwyczaj jest bardzo dobrze poinformowany. Mały roadster ma utrzymać charakterystyczną linię większego rodzeństwa, a w zależności od rynku docelowego będzie napędzany silnikiem o pojemności 250 lub 300 cm3.

t

Miłośnicy motocykli spod znaku trzech kamertonów dostrzegają w nadchodzącym XSR300 wyraźne nawiązanie do popularnego w latach 70 modelu RD350. Może być on też pocieszeniem dla entuzjastów legendarnego SR400, który właśnie znika z rynku, zmieciony nowymi normami emisji spalin. Model XSR300 zobaczymy w salonach Yamahy prawdopodobnie w sezonie 2018.

 

1 KOMENTARZ

  1. …designerzy YAMY nie popisali się zbytnio, jakoś mało tego „retro w retro”, choćby w odniesieniu do ich własnego modelu XJR który o niebo bardziej wpisuje się w te kanony że o innych markach nie wspomnę … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ