Amerykański oddział Triumpha ogłosił właśnie akcję serwisową dla modelu Street Twin. Akcja dotyczy niektórych egzemplarzy wyprodukowanych w 2015 roku, a jej powodem jest wadliwy montaż wiązki elektrycznej, stwarzający ryzyko pożaru.

Stylowy Triumph Street Twin pojawiający się na ulicy znacząco podnosi temperaturę otoczenia. Okazuje się, że niektóre sztuki mogą zrobić to całkiem dosłownie. Triumph Motocycles America LTD ogłosił  wezwanie serwisowe związane z poważnym ryzykiem pożaru motocykla. Przyczyną jest ryzykowny sposób montażu jednej z wiązek elektrycznych w okolicy zbiornika paliwa.

Zgodnie z wyjaśnieniami producenta problem leży w okolicy pompy paliwa, umieszczonej bezpośrednio przy zbiorniku. Wiązka przewodów dostarczająca prąd do pompy przechodzi przez jej mocowanie, gdzie może być łatwo uszkodzona przez niewłaściwie zamontowaną osłonę. Testy wykazały, że w skrajnych przypadkach może dojść do zerwania izolacji przewodu i jego bezpośredniego kontaktu z paliwem.

2

Rezultatem może być zwarcie elektryczne lub spływanie paliwa w pobliże rozgrzanego silnika, co w obu przypadkach grozi pożarem. Wezwania do wizyty w serwisie otrzymali właściciele Triumphów Street Twin wyprodukowanych między 7 września, a 21 listopada 2015 roku.  W pozostałym okresie produkcji stosowano inną technologię montażu feralnych elementów, eliminując ryzyko. Nie ma na razie informacji o wezwaniu na polskim rynku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ