Motocyklista, który postanowił pojeździć po galerii handlowej Gemini został przez tarnowski sąd skazany na prace społeczne. Choć prokuratura wnioskowała o niewymierzanie kary, do jej zdania nie przychylił się sąd.

Przypomnijmy: w marcu opublikowaliśmy film, w którym młody motocyklista na maszynie crossowej przejeżdża przez centrum handlowe Gemini w Tarnowie. Inspiracją do tego wyczynu był film opublikowany w serwisie YouTube, przedstawiający Metro Bikera – Rosjanina, który przemierza jedną z moskiewskich stacji metra na motocyklu.


Młody motocyklista, mieszkaniec Tarnowa, został zatrzymany przez policję dwa dni po swoim rajdzie. Wraz z nim zatrzymano także pięciu jego kolegów, którzy pomagali otwierać drzwi w centrum handlowym.

Prokurator zamierzał odstąpić od wymierzania kary, argumentując swoją decyzję dobrą opinią sprawców oraz faktem, że żałowali oni swojego zachowania. Na taki finał sprawy nie zgodził się jednak sąd, który uznał, że młody motocyklista i jego koledzy muszą mieć normalny proces.


Jako karę sąd orzekł prace społeczne w lokalnych zakładach usługowych lub ośrodkach pomocy socjalnej w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

2 KOMENTARZE

  1. Brawo dla sędziego. O to chodzi. Kary powinny być edukacyjne a nie finansowe. 20 godzin to po godzinie dziennie przez miesiąc….

  2. Brawo dla sędziów! Lekarz spod Krosna który wyłudził prawi pół miliona złotych z NFZ dostał wyrok w zawieszeniu (pieniądze zwrócił). Nie pobrudzi sobie rąk. Żyjemy w kraju gdzie lepiej coś ukraść niż zrobić coś głupiego. Swoją drogą nieodpowiedzialny motocyklista, gdyby zabrał parę rzeczy z półek może dostałby mniejszą karę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ