Z amerykańskiego oddziału BMW Motorrad dochodzą do nas wieści o rychłym wycofaniu ze sprzedaży dwóch modeli. W sezonie 2017 nie zobaczymy już prawdopodobnie lekkiego G650GS oraz starzejącego się żwawego turysty K1300S.

Źródła w amerykańskich salonach BMW donoszą, że w nadchodzącym sezonie wiatr historii zdmuchnie z oferty dwa zasłużone motocykle. Pierwszym z nich jest produkowany w niemal niezmienionej formie od 2000 roku jednocylindrowy G650GS. Lekki model z segmentu Adventure przestał wytrzymywać rodzinną konkurencję z mocniejszym F700GS. Duże znaczenie ma też pojawienie się na horyzoncie małego G310GS, który będzie jeszcze lżejszym i jeszcze tańszym wstępem do świata modeli GS.


Kolejnym pewnym kandydatem do odejścia jest K1300S, zasłużony model sportowo-turystyczny. Elegancki motocykl przez lata był godną konkurencją takich maszyn jak Honda VFR 1200, Suzuki Hayabusa czy Triumph Sprint GT. W czasach swojego debiutu był ultranowoczesnym motocyklem, wprowadzającym wiele rozwiązań, np. elektrycznie regulowane zawieszenie.

t

K1300S nie przetrwał jednak w starciu z równie mocnymi i wygodnymi, a przy tym tańszymi propozycjami konkurencji. Decyzję o jego emeryturze ułatwiła zarządowi BMW obecność w ofercie dwóch innych królów szos: S1000RR oraz R1200RS. Oficjalna informacja od firmy w tej sprawie powinna pojawić się w najbliższych dniach.

2 KOMENTARZE

  1. Informacja pochodzi z rynku USA, a z tego co wiemy, Amerykanie nie mają nabożnego stosunku do norm emisji spalin. W Europie rzeczywiście miałoby to znaczenie. Tak czy inaczej, w globalnej rozgrywce K1300S najwyraźniej się nie obronił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ