Świat turystycznych enduro wzbogaci się niedługo o dwa nowe modele z silnikami 250 cm3. W jednej z japońskich gazet ukazało się zdjęcie przedstawiające prawdopodobny wygląd premierowych Kawasaki Versys 250 i Suzuki GSR-250XT, które mogą zadebiutować jeszcze w tym roku.

Łaska motocyklowej klienteli na pstrym koniu jeździ – jeszcze kilka lat temu poważny wehikuł zaczynał się u nas od mniej więcej 500 cm3, a wszystko poniżej traktowane było jak nieco lepszy rower. Dziś małe motocykle stały się pożądane i wręcz modne, a producenci prześcigają się w rozwijaniu segmentu ćwiartek. Ruszyło się zwłaszcza w dziale wyprawowych enduro – nad własnymi maluchami pracują wszyscy wielcy – Honda, Suzuki, Kawasaki, Yamaha czy KTM.


Niedawno „Autoby”, jedna z dobrze poinformowanych japońskich gazet motoryzacyjnych opublikowała wzmiankę o nadchodzących ćwiartkach Suzuki i Kawasaki. Ot, kolejne plotki przed premierą, tym razem jednak okraszone interesującymi szczegółami, dotyczącymi zwłaszcza małego Suzuki.

Jap-Cover

Po pierwsze w końcu pokazano zdjęcie przedstawiające kawałek przodu motocykla. Po drugie, Japończycy uparcie nazywają ten model GSR-250XT. Nazwa ta przewrotnie łączy typowo szosową serię GSR z mocno uterenowionym V-Stromem 650 XT i może być marketingowym strzałem w dziesiątkę w przypadku uniwersalnej maszyny na co dzień. Czekamy więc do jesiennych targów, gdzie wszystkie karty powinny wylądować na stole.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ