Dwa rysunki patentowe i tajemnicza pozycja w liście zakupów indyjskiego importera Hondy zdają się potwierdzać nowego członka rodziny CB500. Motocykl o nazwie CMX500 ma być zorientowany na jazdę po asfalcie, a przy tym zapewniać kierowcy dużą wygodę.

Popularna Cebula pojawi się niedługo w nowej odmianie i jak widać na rysunkach patentowych, do których dotarliśmy, nie wywołuje u obserwatorów niekontrolowanego strumienia łez. To zgrabnie skomponowany motocykl w stylistyce nowoczesnego roadstera, narysowany nieco odważniejszą kreską niż dotychczasowe maszyny z rodziny CB500, z którymi podzieli napęd. Otrzyma jednak nową ramę, zawiasy typu upside-down i znacznie wyższą owiewkę, a także bardziej masywny tylny wahacz.


Ciekawym smaczkiem są przednie kierunkowskazy udanie wkomponowane w osłony dłoni. Stylistyka i proporcje przywodzą na myśl większe rodzeństwo – modele NC750X i Crossrunner. Wyprostowana pozycja kierowcy i regulowana szyba mogą dać mu mocną pozycję w segmencie małych turystyków.

t

Szkice patentowe są często przeciekiem kontrolowanym, wypuszczanym przez samych producentów,  teraz jednak mamy dodatkowe potwierdzenie rychłych narodzin nowego motocykla. Indyjski importer Hondy wpisał pozycję o nazwie CMX500 na listę przyszłorocznych zamówień, która również pojawiła się w sieci. Czekamy więc na oficjalną prezentację na jednej z najbliższych imprez targowych.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ