Na zeszłorocznych targach NAMM Honda zrobiła trochę szumu prezentując koncepcyjny offroadowy skuter City Adventure. Dziś wiemy, że nie był to tylko pusty lep na targową publikę – koncern złożył właśnie dokumenty patentowe wersji produkcyjnej.

Producenci motocykli nie wahają się łączyć ognia z wodą w poszukiwaniu nowych nisz rynkowych. Ostatni złoty pomysł Hondy to zagospodarowanie boomu na pojazdy klasy adventure i stworzenie maxiskutera w tej stylistyce, który łączyłby aspekty praktyczne w codziennym użytkowaniu z atrakcyjnym designem i jako taką dzielnością na szutrach i dziurawych drogach. Niedawno pokazywaliśmy zdjęcia z jazd testowych tej maszyny, a dziś publikujemy oficjalny rysunek dołączony do dokumentów patentowych ostatecznej wersji.


Zgodnie z dokumentacją Honda City Adventure może mieć nazwę skróconą do ADV lub X-ADV. Technologicznie będzie bardzo blisko związana z serią NC, z którą podzieli silnik o pojemności 750 cm3 i dwusprzęgłową skrzynię DCT. Można powiedzieć, że będzie bardziej łobuzerską wersją udanej, ale typowo szosowej Integry. Spory prześwit i duże szprychowe koła obute w opony z głębokim bieżnikiem pozwolą na komfortową walkę z miejskimi przeszkodami i wiejskim szutrem.

h1

Na szczęście wersja produkcyjna nie została stylistycznie wykastrowana w stosunku do konceptu. Skuter zachowa swoje zadziorne kształty, a dodatkowymi udogodnieniami będą regulowana szyba i osłony dłoni. Spodziewamy się niestety wysokiej ceny pojazdu – będzie zapewne droższy od Integry, co może nawet oznaczać przekroczenie granicy 50 tysięcy zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ