Jest duża szansa, że polska drogówka pokaże prawdziwie ludzką twarz. Nowy regulamin stworzony przez Komendę Główną Policji zabrania wyskakiwania z suszarką zza krzaków, a kontrole i fotoradary będą wyłącznie tam, gdzie realnie poprawią bezpieczeństwo.

W ramach zmian w policyjnym regulaminie powołane będzie Biuro Prewencji i ruchu Drogowego, które zarządzać będzie wszystkimi działaniami polskiej drogówki. Nowe zasady działania policji zabraniają nieuzasadnionych kontroli przeprowadzanych z ukrycia i przysłowiowego wyskakiwania zza krzaka. Kontrole odbywać się będą wyłącznie w miejscach realnie niebezpiecznych.


Zmiany dotyczyć też będą stacjonarnych fotoradarów, które nie będą już mogły stać w miejscach przypadkowych lub „atrakcyjnych finansowo”, a tylko tam, gdzie naprawdę pomogą zwiększyć bezpieczeństwo. Zapowiadający te zmiany wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński nie zapomniał wysłać ciepłego uśmiechu poprzedniej ekipie, mówiąc że nowe zasady są odejściem od opresyjno-łupieżczych metod stosowanych przez rząd PO-PSL. Tym razem polityczne przepychanki mogą wyjść nam wszystkim na dobre.

2 KOMENTARZE

  1. „W ramach zmian w policyjnym regulaminie powołane będzie Biuro Prewencji i ruchu Drogowego”- oby tradycyjnie cała dobra zmiana nie sprowadziła się do kolejnego zwiększenia budżetowych trutni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ