Triumph ostro pracuje nad następcą modelu Scrambler, który oparty będzie w dużej mierze na rozwiązaniach z modelu Street Twin. W sieci pojawiły się właśnie szpiegowskie zdjęcia motocykla we wczesnej fazie testów.

Współcześnie oferowane klasyczne motocykle nie mogą być już do końca klasyczne. Ostatecznym zabójcą dobrze znanych, chłodzonych powietrzem jednostek jest norma emisji spalin Euro 4, którą od przyszłego roku spełnić muszą wszystkie sprzedawane nowe pojazdy. Obligatoryjny jest również system ABS, którego wiele popularnych „żywych skamielin” nie ma jeszcze na pokładzie.


W związku z tymi regulacjami konieczna jest zmiana pokoleniowa, którą przeprowadza obecnie m.in. brytyjski Triumph. Testowany jest właśnie następca kultowego niemalże modelu Scrambler. Na szpiegowskich zdjęciach widać, że oparty będzie na ramie i silniku pochodzącym ze świeżego modelu Street Twin. Mamy więc do czynienia z chłodzoną cieczą dość nowoczesną jednostką napędową o pojemności 900 cm3.

2

Pod względem stylistycznym motocykl zachowa charakterystyczne dla Scramblerów elementy, takie jak wysoko poprowadzony wydech, szprychowe koła z oponami z głębokim bieżnikiem i solidną osłonę silnika. Testy nowego Scramblera są jeszcze w bardzo wczesnej fazie, ale już widać, że mimo wymuszonych unowocześnień pojazd pozostanie uroczym klasykiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ