Roadster to nowy motocykl Harley-Davidson z linii Sportster. Surowa niczym krwisty stek forma i subtelne wykończenia inspirowane są historią wyścigowych motocykli Harley-Davidson sprzed lat.

Inspiracją dla stworzenia modelu Roadster były wyścigowe motocykle Sportster z lat 50. i 60. Celem konstruktorów było połączenie różnych stylów by – w konsekwencji – powstała maszyna dla prawdziwych jeźdźców – lekki, mocny motocykl, na którym kierowca czuje drogę. Nowy model Roadster jako element kampanii marketingowej Harley-Davidson „Live Your Legend”, jest częścią rodziny Dark Custom.Do napędu Roadstera użyto chłodzonego powietrzem V-twina o pojemności 1200 cm3. Z przodu zastosowano 19-calowe koło, z tyło zaś 18-calowe. Specjalnie zaprojektowane do tego modelu felgi nawiązują do szprychowych kół stosowanych w dawnych wyścigówkach H-D.
 
Zawieszenie ulepszono dzięki nowemu odwróconemu widelcowi 43 mm z trzystopniowymi sprężynami progresywnymi, który jest zamocowany do solidnych półek. W tylnym zawieszeniu pracują amortyzatory emulsyjne wypełnione azotem z trzystopniową, progresywną sprężyną śrubową z regulacją napięcia wstępnego.
 
Dzięki temu skok zawieszenia jest większy niż w przypadku innych modeli Sportster – 11,5 cm z przodu i 8 cm z tyłu. Za hamowanie odpowiadają dwie 11,8-calowe tarcze pływające z przodu i pojedyncza tarcza z tyłu. Roadster jest dostępny z układem ABS w standardzie. Pojemność zbiornika paliwa to 12, 5 litra.
 
Harley-Davidson Roadster dostępny będzie w czterech kolorach: czarnym z szarym wykończeniem, czarnym matowym z czerwonym wykończeniem, czerwonym i srebrno-czarnym. Ceny zaczynają się od 54 380 zł.

Harley-Davidson Roadster

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ