Studenci Politechniki Wrocławskiej po raz kolejny udowodnili swoją wiedzę, pomysłowość i zaangażowanie. Stworzony przez nich policyjny motocykl elektryczny zajął III miejsce na prestiżowym konkursie Smart Moto Challenge w Barcelonie.

Wszyscy pogodziliśmy się już z faktem, że Polska nigdy nie będzie znaczącym producentem jednośladów, światowa czołówka uciekła zbyt daleko. Dotyczy to jednak tylko pojazdów z silnikami spalinowymi. Era pojazdów elektrycznych nadchodzi wielkimi krokami i być może właśnie tam czeka nasza szansa. Młodzi polscy konstruktorzy mają głowy pełne pomysłów.

Studenci Politechniki Wrocławskiej od kilku lat odnoszą sukcesy na prestiżowych zawodach Smart Moto Challenge, w których rywalizują ze sobą autorskie motocykle elektryczne. W zeszłym roku wygrali konkurs w Moskwie, w którym tematem przewodnim był pojazd dla dostawców jedzenia. Tegoroczna edycja odbyła się w Barcelonie, a oceniano motocykle przeznaczone dla służb mundurowych, o czym niedawno pisaliśmy.

Polski jednoślad, LEM Bullet, zajął wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Motocykl, oprócz lekkiej konstrukcji, posiada dynamiczny i bardzo oszczędny napęd. Studenci nie poprzestali na samym motocyklu. Stworzyli również kompletną aplikację na smartfony, dzięki której policjant pełniący służbę będzie miał dostęp do szerokiego strumienia informacji o pojeździe, a także o czekających go działaniach w terenie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ