Stale spadająca sprzedaż oraz wchodząca w życie od 2017 roku norma Euro 4 są głównymi przyczynami decyzji Hondy o wycofaniu ze sprzedaży znanego modelu CBR600RR. Limit emisji spalin może również wykosić konkurencyjne maszyny tej klasy innych producentów.

Honda CBR600RR od 30 lat jest dla wielu motocyklistów symbolem klasy supersport. Model ten przez długi czas był jednym z najchętniej kupowanych motocykli Hondy, ostatnio niestety jego sprzedaż drastycznie spadła. Podobny los spotkał konkurencję, klasa sportowych sześćsetek po prostu straciła popularność.


Nadchodząca wielkimi krokami norma Euro 4 wykończyła już kilka znanych modeli, teraz okazała się gwoździem do trumny CBR600RR. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 stycznia 2017 i będzie to ostateczna data wycofania motocykla ze sprzedaży w Europie. Na pocieszenie zostaje ostatnia, limitowana edycja.

Honda-CBR600RR-rear

Honda CBR600RR będzie jeszcze przez jakiś czas sprzedawana na rynkach, na których nie obowiązują europejskie normy, w tym w USA. Producent nie przewiduje jednak jej ulepszania i zostanie wycofana w momencie, kiedy w obecnej postaci straci rynkową atrakcyjność. Możemy się spodziewać, że podobny los spotka m.in. Yamahę R6 i Suzuki GSX-R600.

2 KOMENTARZE

  1. Niech się przyczepią do do swoich śmierdzących diesli których jest coraz więcej. I z wiekiem coraz bardziej dymią. Udusić się można jadąc za takim, a ze prawie wszystkie smierdzą wiec wyprzedzamy tak szybko jak tylko się da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ