Yamaha zaprezentowała dwa nowe pojazdy koncepcyjne, które szokują designem i zastosowanymi rozwiązaniami. Jest to kolejna próba znalezienia nowej niszy w branży motoryzacyjnej, która zrewolucjonizuje transport miejski.

Yamaha konsekwentnie idzie w kierunku rozwiązań do tej pory nie stosowanych. Najlepszym tego przykładem jest ciepło przyjęty trójkołowy skuter miejski Tricity. Do niedawna był tylko odważnym pojazdem koncepcyjnym, co każe poważnie traktować japońskie prototypy.


Zaprezentowane właśnie kolejne pomysły są jednak dużo bardziej szokujące. Pierwszy z nich to trójkołowy rower ze wspomaganiem elektrycznym o symbolu 05GEN. Podobnie jak w Tricity jego przednia para kół pochyla się w zakrętach. Silnik elektryczny czyni pedałowanie lekkim i przyjemnym, a specjalna rozbudowana owiewka uchroni przed lekkim deszczem. Zwraca uwagę świetny, leciutki design pojazdu.

r1

Kolejna propozycja, nazwana 06GEN, to dosłownie jeżdżąca weranda, służąca do nieśpiesznego transportu w mieście i skłaniająca pasażerów do miłej pogawędki – tak określiła to sama Yamaha. Jest to połączenie wózka golfowego z pontonem, wykończone szlachetnym drewnem jak ekskluzywny jacht. Kierowca zajmuje pozycję na środku, a ławy dla pasażerów otaczają go ze wszystkich stron. Fotel kierowcy może być również usunięty, by stery mogła przejąć osoba na wózku inwalidzkim. Arcyciekawe, ale chyba nie jesteśmy na to jeszcze gotowi…

w1

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ