VerticalScope, jeden z największych zachodnich właścicieli forów motocyklowych, stał się ofiarą dużego ataku hakerskiego. Dane tysięcy użytkowników zostały przejęte, na szczęście nie było wśród nich wrażliwych informacji finansowych.

VerticalScope to kanadyjska firma będąca właścicielem i operatorem kilku znanych serwisów internetowych i forów o tematyce motocyklowej. Jej najbardziej znany serwis to Motorcycle.com, ponadto spółka zarządza forami skupiającymi m.in miłośników Gold Wingów, Suzuki SV, BMW K1600 czy popularnych Gixxerów. W zasobach VerticalScope są więc dane tysięcy użytkowników z całego świata.


Firma poinformowała właśnie, że w lutym stała się ofiarą ataku hakerskiego, podczas którego wykradziono ogromną ilość informacji o użytkownikach, w tym adresy e-mail, hasła i loginy. Na szczęście nie było wśród nich bardzo wrażliwych danych, takich jak numery kart kredytowych, ponieważ operator nie prowadzi żadnej formy handlu online.

verticalscope

Użytkownicy forów należących do VerticalScope mogą więc spodziewać się głównie zwiększonej ilości ofert powiększania różnych organów i reklam cudownych środków na potencję. Sam operator obiecuje zwiększenie środków bezpieczeństwa, które mają wyeliminować takie sytuacje w przyszłości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ