KTM opublikował oficjalny raport, w którym potwierdził zaawansowane prace nad nowym silnikiem klasy 800 cm3. Rzędowy twin napędzać będzie nowego nakeda KTM Duke 890, ale najpewniej znajdzie też zastosowanie w innych nadchodzących modelach austriackiej marki.

Szpiegowskie zdjęcia z testów w Hiszpanii, o których niedawno pisaliśmy i krążące od jakiegoś czasu plotki znalazły w końcu potwierdzenie. KTM oficjalnie poinformował o stworzeniu nowego rzędowego twina o pojemności 800 cm3, który będzie wspólną jednostka napędową dla kolejnych modeli w różnych segmentach. Na początek montowany będzie w nowym Duke 890, który wypełni lukę między małym 690, a 1290 Super Duke R.

Nowy silnik to wraz z ramą część uniwersalnej platformy, która posłuży do tworzenia kolejnych motocykli średniej klasy. Po szosowym Duke 890 spodziewamy się turystycznego enduro, które z takim silnikiem może być doskonałym pomostem między ciężkimi motocyklami wyprawowymi, a spodziewanym niedługo niewielkim 390 Adventure. Niewykluczone, że nowa jednostka znajdzie się też w obudowanym sporcie, nawiązującym do modelu RC 390.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ