Świeżutkie Ducati 1299 Superleggera ustanawia właśnie nowe wzorce stosunku mocy do masy, będąc jednocześnie przykładem mistrzowskiej stylizacji. Można śmiało stwierdzić, że motocykl ten stał się legendą już w momencie premiery.

Najmocniejszy dwucylindrowy motocykl w historii. Dane techniczne Ducati 1299 Superleggera robią wrażenie na zdrowym człowieku. Moc 215 KM przy 156 kg suchej masy to tylko wyjściowe wartości. Oferowany w opcji kit wyścigowy śrubuje moc do 220 KM i zmniejsza masę do równych 150 kg. W tym momencie można przyzwać byty wyższe, w które się aktualnie wierzy. Obłęd!


Superleggera to nie tylko osiągi. To również kwintesencja włoskiego stylu projektowania. Dużą zasługę w zmniejszaniu masy motocykla mają owiewki, wykonane całkowicie z włókna węglowego. Z kolei silnik wykonany jest m.in. z elementów tytanowych i magnezowych.

t

Motocykl będzie wyprodukowany w limitowanej ilości 500 sztuk i mimo zaporowej ceny ponad 360 tysięcy zł raczej nie będzie problemów ze sprzedażą. Od dłuższego czasu mówi się o śmierci segmentu superbike. To tylko część prawdy – po prostu nie ma już w nim miejsca na motocykle przeciętne. Wszystko albo nic. Ducati 1299 Superleggera jest zdecydowanie bliższe pierwszej opcji.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ