BMW przedstawiło baggera zbudowanego na bazie turystycznego modelu K1600 GT. Model przewidziany jest na rynek amerykański, ale jest szansa, że pojawi się także w Europie.

O tajemniczym baggerze opartym na rozwiązaniach z modelu K1600 GT pisaliśmy wielokrotnie – motocykl w tym typie pojawił się także jako pojazd koncepcyjny podczas konkursu elegancji Villa d’Este.

Technicznie K1600B korzysta z rozwiązań nowej wersji modelu K1600 GT, którą pokazano podczas zakończonych niedawno targów Intermot. Mamy tutaj zatem pełną gamę najnowszych rozwiązań technicznych ze stajni BMW – elektroniczną przepustnicę, quickshifter, a nawet bieg wsteczny. Do napędu użyto rzecz jasna sześciocylindrowej rzędówki o pojemności 1649 cm3 i mocy 160 KM.

BMW nie ujawniło jak dotąd nawet przybliżonej ceny modelu K1600B. Przedstawiciele BMW nieoficjalnie przyznają, że model ten ma szanse trafić również do Europy. Wiemy, że w amerykańskich salonach pojawi się w połowie przyszłego roku.

BMW K1600 B – zdjęcia

2 KOMENTARZE

  1. …gdyby mu zmienić te nieszczęsne lusterka i wydechy to w/g mnie może się podobać, stworzenie stylowego baggera bazując na platformie nowoczesnego turystyka nie jest takie proste o czym miała okazję przekonać się Honda adoptując do tego celu Goldwinga, dlatego też uważam że BMW całkiem nieźle sobie poradziło, może nawet lepiej aniżeli Honda, tym bardziej biorąc pod uwagę mentalność niemieckiego designu – choć to oczywiście indywidualny osąd… .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ