Rozsmakowaliśmy się ostatnio w japońskich szkicach patentowych. Tym razem ciśnienia nie wytrzymał ktoś z Suzuki, ujawniając rysunki obrazujące planowane zmiany w lubianym szosowym turystyku Bandit 1250.

Jeśli wierzyć najnowszym rysunkom, które wypłynęły podobno z samej centrali Suzuki, to znanego i lubianego Bandita 1250 czekają w najbliższym czasie dwie zmiany. Po pierwsze, w miejscu tradycyjnego przedniego widelca pojawi się konstrukcja typu upside-down, a tablica przyrządów zyska nowy kształt. Druga, najważniejsza zmiana to znacząca korekta kształtu owiewki, mająca na celu zwiększenie komfortu dalekich autostradowych przelotów.


Nowa owiewka jest dużo szersza, co wyraźnie pokazuje szkic frontu motocykla. Nie jest to żaden zabieg rysownika czy zabawa perspektywą. Nowy Bandit 1250 otrzyma z przodu naprawdę solidny kawał plastiku. Zmieniony będzie też jego kształt, który będzie teraz ciął napierające powietrze dużo ostrzejszym klinem.

b2

Pojawi się też kilka nowych otworów wentylacyjnych poniżej linii świateł, które precyzyjnie wyregulują strugę powietrza opływającą kierowcę. Różnice w działaniu starej i nowej owiewki widać wyraźnie na poniższych szkicach. Na górnej części pierwszego rysunku widzimy nową konstrukcję, która przesuwa strefę ciszy za plecy motocyklisty. Na dole widać dotychczasową owiewkę, która zamyka kieszeń powietrzną tuż przed kierowcą, narażając go na nieprzyjemne zawirowania.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ