Wielkim premierom towarzyszą na targach EICMA te mniej spektakularne. Producenci dwoją się i troją, by pokazać, że mały motocykl może być równie ekscytujący, co duży. Przyjrzyjmy się zaprezentowanym właśnie nowościom od BMW, Kawasaki i Suzuki.

BMW G310GS było zapowiadane i opisywane od dawna. Niemiecki projekt realizowany będzie w fabryce w Indiach i stanie się najtańszą propozycją koncernu w segmencie podróżnych enduro. Jego silnik o pojemności 313 cm3 daje 34 KM mocy a nowoczesna linia maszyny ma przyciągnąć młodych kierowców.


Miłym zaskoczeniem jest dla nas propozycja Kawasaki w tym samym segmencie. Zapowiadany od dłuższego czasu Versys 250 okazał się Versysem X300. Napędzany będzie silnikiem pochodzącym z Z300, z którym dzieli również ramę. Stylistycznie nawiązuje do lubianych poprzedników, m.in. KLE 500,  nie ma więc szaleństw. Są za to szprychowe koła i całkiem sensowna moc 39 KM.

t

Suzuki pokazało pociągniętego ostrą kreską szosowego „ćwierćpotwora” – GSX-R250. Choć jego rzędowy twin uwalnia tylko 25 KM, to maluch bardzo chce być starszym bratem. Musimy przyznać, że bojowa powierzchowność udanie skrywa niepozorne wnętrze.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ