AJS, zasłużony brytyjski producent motocykli zapowiada premierę cafe racera z silnikiem 400 cm3. Dostawcą jednostki napędowej będzie prawdopodobnie Kawasaki, które właśnie żegna się z segmentem klasyków w swojej ofercie.

AJS to legendarny brytyjski producent motocykli, którego początki sięgają wczesnych lat XX wieku. Obecnie z sukcesem zajmuje się sprzedażą pod własną marką niewielkich motocykli i skuterów montowanych w Chinach. Od jakiegoś czasu w ofercie firmy jest m.in. Cadwell,  stylowy cafe racer klasy 125.


Brytyjczycy chcieliby również zawalczyć w segmencie nieco wyższych pojemności, choć wciąż przeznaczonych raczej dla początkujących kierowców. Jako dostawca silników rozważane jest Kawasaki, które właśnie kończy produkcję lubianego neoklasyka W800, występującego na rynku japońskim również z o połowę mniejszym silnikiem jako W400. Taki właśnie piecyk o pojemności 400 cm3 miałby trafić do AJS-a Cadwell.

c2

Nie są jeszcze znane żadne konkrety, w tym data premiery Cadwella 400, ale musimy przyznać, że motocykl zapowiada się niezwykle smakowicie. Rezygnacja Kawasaki z klasycznej linii jednośladów jest dla wielu z nas smutną i niezrozumiałą decyzją, mały AJS może być więc małym pocieszeniem. Brytyjski motocykl z japońskim silnikiem – to brzmi przekonująco.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ