Pojezierze Mazurskie to wspaniałe miejsce wypoczynku. Są tu idealne warunki do plażowania, kąpieli w jeziorze, pływania kajakiem czy żaglówką albo wędkowania. Jednakże poza spędzaniem czasu nad wodą warto zapoznać się również z innymi atrakcjami pojezierza i wówczas przydatnym okazuje się samochód.

Jak i gdzie szukać samochodu do wynajęcia?

W wakacyjnym czy weekendowym wyjeździe z pewnością doskonale sprawdzi się własny samochód, ale kiedy go nie ma to można pokusić się o wypożyczenie auta. Wprawdzie wynajmowanie samochodów, to w Polsce nadal dość rzadko spotykana praktyka, jednakże można zaobserwować, że zainteresowanie tego typu usługą z każdym rokiem rośnie. Tym samym jeśli nie ma się własnego pojazdu, to warto poszukać możliwości wynajęcia samochodu, co wbrew pozorom jest bardzo proste. Na początek należy poszukać stron, za pośrednictwem których można wynająć samochód. Świetnym przykładem może być witryna www.taniwynajemaut.pl. Na stronie tej można znaleźć miasto, w którym się mieszka lub znajdujące się w najbliższej okolicy, a następnie sprawdzić czy i jakie auta są dostępne w wypożyczalni. Jeśli pojazdy oferowane na tej stronie nie spełniają oczekiwań, zawsze można wpisać w wyszukiwarkę np. „wynajem samochodów” i na jednej z polecanych stron z pewnością znajdzie się pojazd spełniający nawet najwyższe wymagania.

Opłaty – co warto wiedzieć

Niestety wynajęcie samochodu to dość droga usługa. Przeglądając oferty wynajmu warto więc zwrócić uwagę na cennik. Należy go bardzo dokładnie przestudiować, gdyż zdarza się, że niektóre usługi są wycenione dodatkowo. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wysokość kaucji oraz opłatę dobową za wypożyczony samochód. Następnie warto sprawdzić cennik dodatkowych usług i wybrać te, które będą niezbędne podczas podróży. Trzeba wiedzieć, że dodatkową opłatą obciążone jest wypożyczenie fotelika dla dziecka, GPS-u czy możliwość kierowania pojazdem przez drugiego kierowcę. Te i wiele dodatkowych usług niejednokrotnie znacznie podnoszą koszty wynajęcia pojazdu, więc warto przemyśleć, czy może lepiej pożyczyć fotelik od kolegi a zamiast GPS-u wybrać nawigację za pomocą mapy.

A kiedy już skalkulujemy wszystkie opłaty i rozliczymy wszystkie za i przeciw wynajmowaniu samochodu, pozostaje jedynie pożyczyć auto i ruszać na podbój Mazur.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ