Oczywiście mowa o Pradze, mieście niebanalnym, świetnie zachowanym, jednym z najchętniej odwiedzanych przez Europejczyków. Dla nas Polaków to doskonały pomysł na romantyczny weekend, imprezowy kilkudniowy wypad czy rodzinny odpoczynek wśród wielowiekowych zabytków.

Nocleg pod gołym niebem

Z pewnością byłby wspomnieniem do końca życia. Czeska stolica ma bardzo mocno rozbudowaną bazę noclegową i każdy znajdzie nocleg w Pradze na swoją kieszeń. Czekają na nas luksusowe hotele ze SPA, utrzymane w stylu nowoczesnym i tradycyjnym, ale też miejsca noclegowe w praskich hostelach i małych hotelach. Poza sezonem między październikiem a marcem ceny są niższe. Tanio przez cały rok można przenocować w miasteczku akademickim, położonym nieopodal Hradczan, na wzgórzu Strahov. Rzecz jasna nie ma co liczyć na luksus, ale wygodne łóżko już tak. Taniej będzie też w hotelach poza śródmieściem. W Pradze są trzy linie metra, liczne autobusy i tramwaje, stąd łatwo jest się przemieszczać z poszczególnych dzielnic.

Zwiedzać tylko na piechotę

Każdy kto choć raz był w Pradze wie, że najlepiej zwiedzać ją na piechotę, ewentualnie można ją podziwiać z okien środków komunikacji. Chodząc po wąskich uliczkach Pragi, odkrywamy jej prawdziwy, niezwykły urok. Chłoniemy praską atmosferę, której nie poczuje się przemieszczając wyłącznie autobusami od zabytku do zabytku. Będąc w stolicy Czech, nie można ominąć ulicy Dlouha – to idealne miejsce dla spragnionych czeskich smaków, smakoszy piwa i świetnego espresso. Ulica tętni życiem w ciągu dnia i w nocy, miejsce rozrywki dla młodszych i starszych.

Praga to miasto, w którym można stracić tysiące, bo jest na co wydawać, ale rozsądny i ekonomiczny turysta może spędzić kilka bogatych w przeżycia dni za kilkaset złotych.

Więc jeśli planujesz urlop, Praga to doskonałe miejsce na wypoczynek. Zobacz ofertę noclegów na stronie edom.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ