Na rynku istnieje wiele warsztatów samochodowych specjalizujących się w różnych dziedzinach motoryzacji. Czym należy kierować się podczas wyboru warsztatu samochodowego, w którym będziemy serwisować swoje auto?

Wybór najlepszego warsztatu samochodowego jest kluczowy z perspektywy bezproblemowej i długotrwałej eksploatacji auta. Już podczas zakupu samochodu chcemy, aby był on bezpieczny dla nas i dla naszej rodziny, ale oprócz tego zależy nam na tym, aby nie stanowił skarbonki, w którą cyklicznie będziemy musieli inwestować pieniądze. W tym celu warto już na starcie znaleźć warsztat samochodowy, który od początku będzie prowadził prace serwisowe w naszym samochodzie. Na co zatem należy zwracać uwagę podczas wyboru warsztatu samochodowego?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na opinie o danym warsztacie. W Internecie istnieje mnóstwo rankingów, jak np. warsztaty samochodowe w iParts.pl, gdzie możemy znaleźć dokładny zakres oraz godziny pracy danego zakładu, jego lokalizację i wiele innych, przydatnych szczegółów. Dodatkowo, często przy danym warsztacie znajdują się liczne opinie klientów, które pozwolą nam wyrobić własną opinię na jego temat. Oprócz danych zamieszczonych w Internecie, warto również popytać znajomych o polecane przez nich warsztaty – niekiedy poczta pantoflowa może być najskuteczniejszą metodą do znalezienia swojego warsztatu samochodowego na lata.

Najkorzystniej jest znaleźć warsztat samochodowy znajdujący się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Jest to dobre rozwiązanie zarówno od strony ekonomicznej, gdyż pozwoli nam zaoszczędzić paliwo na dojazdy, ale także od strony czysto praktycznej – auta niezdolnego do jazdy nie trzeba będzie daleko holować.

Pamiętajmy jednak, że nie każdy warsztat specjalizuje się w naprawie, czy regeneracji wszystkich elementów samochodów. Warto zatem poszukiwać warsztatów pod kątem wybranej specjalizacji, gdyż jedni mechanicy będą fachowcami np. w zakresie elektryki samochodowej, a inni mogą zajmować się przede wszystkim wymianą i naprawą części wybranego układu samochodowego. Jest to o tyle istotne, gdyż warsztaty, które specjalizują się w danej dziedzinie posiadają do tego fachowy sprzęt, który umożliwi bezproblemową naprawę naszego auta.

Niekiedy najlepszym rozwiązaniem może okazać się korzystanie z usług ASO. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku nowych samochodów. Pamiętajmy, że Autoryzowane Stacje Obsługi są dedykowane danej marce – możemy mieć więc pewność, że mechanicy zatrudnieni w nich będą wiedzieli o naszym samochodzie prawie wszystko.

1 KOMENTARZ

  1. Ja wybrałam Lema Trans w Gdynii, ponieważ bardzo go chwalą w naszym mieście. W sumie kierowałam się wyłącznie opiniami, które okazały się być prawdziwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ