Co roku w wakacje w całej Polsce odbywają się cykliczne imprezy, na których warto być choć raz w życiu. Dokąd pojechać, żeby ciekawie spędzić czas i rozerwać się podczas jednego z plenerowych wydarzeń? Specjalnie dla Ciebie klub travelowy Travelist.pl przygotował listę najważniejszych wakacyjnych festiwali, koncertów i zjazdów.

Festiwale w Mrągowie

Ziemia Mrągowska już niezmiennie od kilku lat słynie z licznych wakacyjnych koncertów i festiwali. To tu odbywa się słynny na całą Polskę Piknik Country, a także Festiwal Muzyki Kresowej organizowany w mrągowskim amfiteatrze i prezentujący tradycję i przeszłość Polaków zamieszkujących byłe Kresy. Podczas Mazurskiej Kabaretowej Nocy mrągowski amfiteatr gromadzi tłumy turystów, którzy przyjeżdżają tu specjalnie na tę jedną kabaretową noc.

Kalendarz wydarzeń:

17. Mazurska Kabaretowa Noc – 11 lipca 2015 r.

34. Piknik Country Mrągowo – 24-26 lipca 2015 r.

21. Festiwal Muzyki Kresowej – 7-9 sierpnia 2015 r.

Jarmark Dominikański w Gdańsku

Jarmark organizowany jest od przeszło 8 wieków i należy do jednej z najpopularniejszych imprez tego typu w Europie. Podczas jarmarku na ulicach centrum Gdańska, rzemieślnicy, cukiernicy, piekarze i artyści wystawiają swoje kramy i sprzedają wyroby. Można tu wtedy kupić wszystko – bibeloty, wyroby jubilerskie, ręcznie robioną porcelanę, a nawet antyki. Na kramach znajdują się również lokalne produkty i tradycyjne wyroby z różnych regionów Polski. Jarmark Dominikański to jednak nie tylko stoiska sprzedażowe i uliczne zakupy. W trakcie wydarzenia odbywają się też liczne koncerty i przedstawienia uliczne i każdego dnia dzieje się tu coś ciekawego. W 2015 r. piknik odbędzie się między 26 lipca a 16 sierpnia.

Bitwa pod Grunwaldem

Miłośników historii nie może zabraknąć na polach pod Grunwaldem, gdzie co roku odbywa się rekonstrukcja bitwy z 1410 roku. W tym roku wojska polskie i litewskie stoczą bój z zakonem krzyżackim w sobotę 11 lipca. Cała impreza grunwaldzka trwać będzie jednak od 10 do 12 lipca, a bitwa będzie punktem kulminacyjnym obchodzonych wtedy „Dni Grunwaldu”.

Open’er w Gdyni

Od 1 do 4 lipca 2015 r. na lotnisku w Gdyni-Kosakowo odbędzie się jeden z największych i najbardziej znanych festiwali muzyki i sztuki gromadzący co roku dziesiątki tysięcy widzów. W trakcie trwającej 3 dni imprezy muzycznej, na scenie pojawiają się znani wykonawcy i sławne zespoły z całego świata. W tym roku wystąpi m.in. zespół Faithless, The Prodigy, polski Fisz Emade Tworzywo, a także Natalia Przybysz, nowojorski raper A$AP Rocky i długo wyczekiwany w Polsce D’Angelo.

Sprawdź najlepsze oferty na travelist.pl

Bolków Castle Party

Prawdziwe święto fanów muzyki gotyckiej i innych odmian tzw. mrocznych dźwięków odbywa się w Bolkowie od 20 lat. Castle Party jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz jednym z największych gotyckich festiwali w całej Europie. Wydarzenie odbywa się na dziedzińcu zamku, ale uczestnicy mają do dyspozycji całe ruiny zamkowe. Nieodłącznym elementem festiwalu są barwne przebrania i ciekawe kreacje. Bolków Castle Party odbędzie się 16-18 lipca 2015 r.

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

Od 26 czerwca do 5 lipca w Krakowie zorganizowany będzie największy i najstarszy pokaz współczesnej kultury żydowskiej z całego świata. Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń Krakowa prezentuje się nie tylko żydowską historię, ale również kulturę Izraela i całej żydowskiej diaspory. Wydarzenie dla tych, którzy chcą doświadczyć, w jaki sposób wielowiekowa kultura żydowska splata się z teraźniejszością.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ