Jeśli na co dzień korzystasz z samochodu, musisz wykupić ubezpieczenie komunikacyjne. Choć podstawą jest polisa OC, należy także pomyśleć o rozszerzeniu ochrony ubezpieczeniowej. Warto tym bardziej, że sam decydujesz o tym, gdzie wykupisz polisę.

Pamiętaj, że rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dynamiczny. Oferty poszczególnych ubezpieczycieli zmieniają się w diametralnym tempie. Dlatego warto rozeznać się w polisach i dokonać najlepszego wyboru.

Kalkulator OC AC – źródło wstępnych kosztów

Oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych mogą się diametralnie różnić. I to nie tylko w kwestii autocasco, ale również obowiązkowej polisy OC. Dlatego skorzystaj z narzędzia, jakim jest kalkulator OC AC. Udostępniany na stronach internetowych wielu ubezpieczycieli pozwoli na wstępne oszacowanie kosztów.

Kalkulator OC AC ma prostą zasadę funkcjonowania. Działa w oparciu o stworzony wcześniej algorytm, uwzględniając indywidualną politykę cenową konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Podając właściwe dane, możesz szybko poznać wstępne koszty polisy OC i AC. Korzystając z kalkulatora np. Link4, poznasz także kwoty dodatkowych ubezpieczeń, np. NNW, szyby czy pakietu Assistance.

Sprawdź, czy warto zmienić ubezpieczyciela

Wielu kierowców wykazuje lojalność względem dotychczasowego ubezpieczyciela – głównie z powodu przyzwyczajenia. Warto jednak od czasu do czasu sprawdzić konkurencyjne oferty, ponieważ z biegiem czasu inne firmy ubezpieczeniowe mogą zaproponować znacznie lepsze warunki.

Dwa razy zastanów się, czy warto pozostać u tego samego ubezpieczyciela. Pamiętaj, że po podpisaniu umowy nie będziesz mógł jej wypowiedzieć (wyjątek stanowi umowa zawierana w trybie Direct).

Placówka czy agent?

Tylko od ciebie zależy, gdzie podpiszesz umowę o ubezpieczenie komunikacyjne. Również dobrze może być to placówka ubezpieczyciela lub agent działający na rzecz wybranej firmy ubezpieczeniowej.

Decydując się na współpracę z agentem, zwykle to on dociera do ciebie z umową. Spotykacie się w takich warunkach, w jakich jest ci wygodniej. Jeśli wybierasz placówkę, musisz mieć na uwadze godziny otwarcia oraz czekających w kolejce petentów.

Skorzystaj z oferty internetowej

Nie da się ukryć, że skorzystanie z oferty internetowej stanowi kuszącą alternatywę obu poprzednich rozwiązań. Co więcej, bardzo często okazuje się, że dodatkowe zniżki można uzyskać, korzystając z oferty internetowej. Czasami więc warto podpisać umowę online. Nie tylko dlatego, że jest taniej, ale i dlatego że można ją wypowiedzieć w terminie 14 dni – bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

 

3 KOMENTARZE

  1. Nie wiedziałam, że nie można wypowiedzieć umowy po jej podpisaniu. W sumie nigdy nie przyszło mi to do głowy, bo mam stałego agenta z compensy, ale muszę sprawdzić, czy nie ma na rynku czegoś atrakcyjniejszego. Choć z tym przyzwyczajeniem to prawda – nigdy jakoś nie ma czasu czy tam ochoty na poszukiwania czegoś innego. Zwłaszcza, gdy dotychczasowy ubezpieczyciel jest już sprawdzony.

  2. Ja z kolei nie mam przekonania do kalkulatorów. Wole bezpośredni kontakt z agentem. W takim przypadku zawsze można dopytać o szczegóły lub przycisnąć agenta aby znalazł coś co może obnożyć składkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ