Samochodowy bagażnik dachowy to ważne akcesorium podczas dalekich podróży. Aby dobrać odpowiedni dla własnego samochodu, trzeba pamiętać o kilku sprawach i wybrać dobry sklep – zwłaszcza gdy kupujemy w internecie. 

Zanim zdecydujesz się na zakup bagażnika dachowego przygotuj informacje dotyczące marki, modelu, roku produkcji oraz typu nadwozia twojego samochodu. Bagażniki dachowe zwykle montuje się do krawędzi dachu – specjalne kotwy zaciskowe umieszcza się pod uszczelkami drzwi. W niektórych przypadkach producent wyposaża samochody w oryginalne punkty mocowania.

Oprócz kotw zaciskowych bagażniki dachowe wyposażone są w belki, do których mocuje się – w zależności od potrzeb – uchwyty do rowerów, nart lub boksy dachowe. Wybór rozmaitych wariantów jest niemal nieograniczony i zależy zarówno od potrzeb, możliwości finansowych, jak i własnego poczucia estetyki.

Najważniejszą sprawą podczas dokonywania zakupu jest jednak dokładne sprawdzenie czy dany model rzeczywiście pasuje do twojego auta. Dobre sklepy internetowe, jak e-bagazniki.pl oferuje precyzyjną wyszukiwarkę, która krok po kroku prowadzi cię przez gąszcz rozmaitych opcji i pozwala znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Kupowanie w sklepie internetowym ma tę zaletę, że masz możliwość zapoznania się z pełną ofertą licznych producentów – takiej sposobności nie zaoferuje żaden tradycyjny sklep – na utrzymywanie pełnego stanu towarowego nie ma tam ani miejsca ani pieniędzy. Jeżeli kupiony bagażnik nie spełni twoich oczekiwań, nie przejmuj się. Bez żadnych konsekwencji możesz go oddać lub wymienić w ciągu 10 dni od daty zakupu. To aż nadto czasu by sprawdzić czy wszystko pasuje.

A kiedy już kupisz odpowiedni produkt i zamontujesz go pamiętaj o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa. Zwracaj uwagę na przeciążenia podczas ruszania, hamowania i w zakrętach. Boczny wiatr także może stać się problemem ze względu na sporą powierzchnię, jaką ma na przykład boks dachowy.

Pamiętaj, by nie przeciążać swojego bagażnika. Producenci belek dachowych dokładnie określają maksymalną ich nośność i nigdy nie wolno jej przekraczać. Także nośność dachu twojego samochodu ma istotne znaczenie. Sprawdź w instrukcji obsługi samochodu, a jeśli wartości nośności podane przez producenta belek i twojego samochodu się różnią, wybierz tę mniejszą wartość.

1 KOMENTARZ

  1. Artykuł sponsorowany :P Ale ja nie o tym. Otóż dobry bagażnik dachowy nie musi być drogi i wyprodukowany przez znaną firmę (płaci się krocie za samą markę). Mój bagażnik ma wiele lat i wyprodukowała go polska firma AMOS. Ząb czasu nawet go nie naruszył, a bagażnik jest często gęsto eksploatowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ