Wąwóz Bicaz z roku na rok zyskuje na popularności. W miesiącach wakacyjnych na tej krótkiej trasie dosłownie roi się od jednośladów. Mimo wszystko warto poświęcić godzinę by odwiedzić to miejsce.

Wąwóz Bicaz (Cheile Bicazului) to jedno z najpiękniejszych i najbardziej zadziwiających miejsc w Rumunii. Zlokalizowany na północnym wschodzie kraju kanion o stromych sięgających 300 m zboczach, został wydrążony przez płynącą jego dnem rzekę Bicaz. Jego bajkowy urok każdego roku przyciąga nie tylko turystów ale także miłośników wspinaczki.

Dnem wąwozu Bicaz biegnie wąska droga, będąca częścią drogi krajowej DN12C, łączącej region Moldova z Transylwanią. Choć trasa przez kanion ma tylko 8 km długości, robi niesamowite wrażenie ze względu na potężne skalne ściany groźnie nachylające się nad drogą. Bardzo atrakcyjny jest także dojazd do kanionu – długie łuki na przemian z ciasnymi zakrętami dają mnóstwo frajdy.

Rumunia Raf (24)Ważnym elementem tego szlaku jest Czerwone Jezioro (Lacul Roşu), które powstało w XIX w. na skutek spiętrzenia wody po osunięciu mas skalnych. Wokół jeziora zlokalizowane są liczne pensjonaty i restauracje. To świetne miejsce na nocleg lub nawet na dłuższą przerwę w podróży. Otoczone wysokimi skalnymi ścianami Czerwone Jezioro daje upragnione poczucie odprężenia.

WAWÓZ BICAZ – INFORMACJE

Długość trasy: 9 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: 982 m npm
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Wąwóz Bicaz – film

 

Wąwóz Bicaz – mapa


View Larger Map

Wąwóz Bicaz – galeria zdjęć

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ