[sam id=”24″ codes=”true”]Na pograniczu Włoch i Francji, wśród szczytów Alp Nadmorskich leży piękny, lecz niezwykle wymagający szlak szutrowy o długości 110 kilometrów. Droga Przyjaźni niczym magnes przyciąga największych śmiałków off-roadu.

Droga Przyjaźni (La Piste de l’Amitié) to stary szlak handlowy, który służy dzisiaj poszukiwaczom przygód i fanatykom mocnych wrażeń. Fragmenty drogi zostały wyremontowane, ale w wielu miejscach wciąż postrach budzą wąskie i niebezpieczne pasaże, górujące nad drogą nawisy skalne i ekstremalnie strome podjazdy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Piste de Amitie (4)Droga miejscami wije się w szaleńczych serpentynach, które prowadzą kierowcę przez niezliczone przełęcze i granie Alp Nadmorskich. Podróż warto rozpocząć w miejscowości La Brigue, by wzdłuż granicy francusko-włoskiej dotrzeć do doliny rzeki la Roya.

Piste de Amitie (5)Największymi zagrożeniami na tym wyjątkowo wymagającym szlaku są luźna nawierzchnia, ślepe zakręty i spadające ze zboczy fragmenty skał, które potrafią czasem całkowicie zablokować przejazd. Pokonania Drogi Przyjaźni powinni podejmować się tylko motocykliści z dużym doświadczeniem w jeździe terenowej.

Piste de Amitie (6)Z uwagi na specyficzne warunki na drodze tej obowiązują specjalne zasady poruszania się. Ciężarówki mają tutaj bezwzględne pierwszeństwo, a światła mijania należy mieć włączone przez cały czas. Nie wolno zatrzymywać się na mostach i wzniesieniach, zaś podczas wymijania innych pojazdów trzeba zwolnić i zachować szczególną ostrożność.

Piste de Amitie (1)

[sam id=”11″ codes=”true”]

Droga Przyjaźni – informacje

Długość trasy 110 km

Nawierzchnia szuter

Średnie nachylenie bd

Maksymalna wysokość 2046 m. npm.

Serpentyny tak

Stopień trudności trudny

Droga Przyjaźni – mapa

Ścieżka przyjaźni

Droga Przyjaźni – film

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ