Choć włoska Panoramica delle Vette to droga mniej znana, to jednak bardzo piękna i wymagająca. Warta odwiedzenia zwłaszcza latem ze względu na soczystą zieleń traw porastających dolinę, przez którą przebiega.

Panoramica delle Vette to doskonała propozycja dla lubiących wąskie winkle i wspaniałe widoki. Trasa wije się przez dolinę porośniętą bujnymi górskimi trawami. Wspina się na jej zbocza aby zaprezentować panoramę okolicznych gór. Będąc przy granicy austriacko-włoskiej koniecznie zawitajcie w to miejsce.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Panoramica delle Vette(3)

Podróż rozpoczniecie w miasteczku Ravascletto – centrum sportów zimowych aby kierować się do Tualis. Z tej małej wioski zrobicie pętlę kończąc na powrót w Ravascletto. Długość przejazdy wynosi 32 km i pozostawi niezapomniane wrażenia. Trasa prowadzi do swojego najwyższego punktu położonego na wysokości 1989 m. npm.

Panoramica delle Vette(1)

Średnie nachylenie wynosi 11% ale są podjazdy przekraczające aż 18%. Cześć drogi pokryta jest asfaltem ale nie zabraknie także odcinków szutrowych – zwłaszcza w najwyższych partiach. Największym problemem jest szerokość trasy. Przejeżdżając kolejne kilometry ma się wrażenie, że została ona zaprojektowana jako jednokierunkowa.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Panoramica delle Vette(5)

Panoramica delle Vette służyła kiedyś jako część szlaku handlowego a obecnie wywołuje zachwyt motocyklistów i rowerzystów, których tutaj nie brakuje. Rożnica w pokonywanej wysokości wynosi aż 1400 m. Będąc w okolicy nie sposób ominąć tej wąskiej i niebezpiecznej górskiej drogi. Koniecznie zabierzcie aparat fotograficzny aby uwiecznić swoją obecność na tle Panoramica delle Vette.

Panoramica delle Vette(2)

 

Panoramica delle Vette – informacje

Długość trasy – 32 km

Nawierzchnia – asfalt, szuter

Maksymalne nachylenie – 18%

Maksymalna wysokość – 1989 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – średni

Panoramica delle Vette – mapa

Panoramica delle Vette – film

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ