[sam id=”24″ codes=”true”]Kanion rzeki Tary w północnej Czarnogórze jako jeden z najgłębszych na świecie przyciąga turystów z najdalszych zakątków Europy. Wspaniała fauna i flora tego miejsca z pewnością oczaruje każdego podróżnika. 

Przepiękna rzeka Tara wijąca się przez 144 km w północnej Czarnogórze jest miejscem, którego nie sposób ominąć będąc na Bałkanach. Wartkie górskie wody przepływają przez widowiskowy kanion. Bogactwo zwierzyny i różnorodność roślin są tak ogromne, że nawet specjaliści określają ten region jako wyjątkowy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kanion Tary(1)

Podróż rozpoczniecie w miasteczku Matesevo aby kierować się na północ do Zabljaka. Długość przejazdu wynosi aż 98 km. W dużej części trasa przebiega kanionem, na dnie którego płynie Tara. Jest to jeden z najgłębszych kanionów w Europie a nawet na świecie. Niektóre źródła stawiają go zaraz za Kanionem Kolorado.

Kanion Tary(6)

Miejscami głębokość wynosi aż 1300 metrów. Krystalicznie czysta woda kryje w sobie wiele gatunków ryb. W pobliżu często spotyka się również dzikie kozy i dorodne dziki. Motocykliści powinni szczególnie uważać pokonując ślepe zakręty, których nie brakuje. Droga pokryta jest w całości asfaltem. Miejscami napotkacie wąskie odcinki ale trasa nie należy do najtrudniejszych. Zachwycają liczne tunele i wodospady.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kanion Tary(5)

W 1976 roku tereny nad Tarą wpisano na listę rezerwatów biosfery. Kanion widnieje także na listach światowego dziedzictwa natury UNESCO. Nie sposób ominąć wspaniałego mostu Djurdjevica. Jego budowę zakończono w 1940 roku i liczy on 154 metry długości i aż 135 metrów wysokości.

Kanion Tary(2)

Kanion Tary – informacje

Długość trasy – 98 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – bd

Maksymalna wysokość – bd

Serpentyny – tak

Stopień trudności – łatwy

Kanion Tary – mapa

Kanion Tary – film

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ