Trasa przez torfowiska Holme Moss należy do najpiękniejszych zakątków Anglii. Mimo nienajwyższych wzniesień motocyklistów przyciągają w te strony łagodne zakręty, ostre podjazdy i unikalna roślinność.

Holme Moss to ogromne torfowiska leżące w środkowej Anglii. Biegnąca tędy trasa jest jedną z najbardziej malowniczych dróg w Wielkiej Brytanii. Prócz motocyklistów napotkacie tutaj rzesze kolarzy. Wspaniała zieleń przemieniająca się w złote odcienie wraz z upływem sezonu zachęca do odwiedzenia tych stron. Łagodne zakręty i ostre podjazdy wywołają uśmiech na twarzy każdego miłośnika dwóch kółek.

Holme Moss(1)

Trasa rozpoczyna się w miasteczku Holmbridge aby podążać na południe do Tintwistle. Długość przejazdu to zaledwie 17 km ale niezapomniane wrażenia są gwarantowane. Mimo tego, iż nie ma tutaj ostrych agrafek rodem z austriackich Alp, łagodne i długie zakręty zadowolą nawet najbardziej wymagających. Najwyższy punkt trasy położony jest na wysokości 524 m. npm. Miejscami nachylenie drogi A6024 przekracza 14%. Z tego też powodu odbywają się tutaj liczne wyścigi rowerowe.

Stage 2 Preview of Grand Depart Tour De France 2014

Posiadacze sportowych maszyn spokojnie mogą zapuścić się w te strony. Doskonały asfalt zachęca do mocniejszego odkręcenia manetki. Dobrze oznaczone winkle i liczne barierki zabezpieczające to swojego rodzaju norma w tej części Europy. Warto przystanąć od czasu do czasu aby zrobić dobre zdjęcia. W okresie zimowym trasa często jest zasypana a jeżeli już odśnieżono ją to przeważnie tylko połowę ponieważ ta druga leży w innej gminnie. Mimo to warto zaplanować przejazd przez Holme Moss.

Holme Moss(4)

Holme Moss – informacje

Długość trasy – 17 km

Nawierzchnia – asfalt

Maksymalne nachylenie – 14 %

Maksymalna wysokość – 524 m. npm.

Serpentyny – nie

Stopień trudności – łatwy

Holme Moss – mapa

Holme Moss – film

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ