[sam id=”24″ codes=”true”]Droga Kaszubska to trasa widokowa przebiegająca przez samo serce Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Choć nie ma tu dzikich serpentyn ani długich prostych raduje ona każde motocyklowe serce unikalnym klimatem.

Drogę Kaszubską zbudowano w latach 1965 – 1967 jako trasę turystyczną dla zmotoryzowanych. Wije się ona wśród najpiękniejszych zakątków Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – począwszy od zboczy Wieżycy, wzdłuż jezior Ostrzyckiego, Małego i Wielkiego Brodna, Białego aż do miejscowości Garcz.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Początek Drogi Kaszubskiej jest dość mylący – na zboczu Wieżycy droga tworzy piękną agrafkę, która jednak okazuje się jedyną tego typu atrakcją – w dalszej części zakręty mają formę łagodnych łuków.

Droga Kaszubska3Ogromną zaletą Drogi Kaszubskiej są niezwykłe, sielskie widoki, które pozwalają na prawdziwy relaks i zachęcają do niespiesznego pokonywania kilometrów. W sezonie letnim na całej długości trasy napotkamy liczne restauracje i bary, w których warto spróbować lokalnych przysmaków.

Droga Kaszubska4Ogromna popularność Kaszub sprawia, że Droga Kaszubska jest chętnie odwiedzana tak przez turystów zmotoryzowanych, jak i rowerzystów. Należy zachować wzmożoną uwagę, w szczególności w terenie zabudowanym.

Droga Kaszubska10Będąc w tych stronach warto odwiedzić Szymbark, gdzie zgromadzono niezliczone atrakcje turystyczne – znajdziesz tam między innymi Dom Do Góry Nogami, najdłuższą deskę świata, dom sybiraka i wiele innych.

Droga Kaszubska11

[sam id=”11″ codes=”true”]

Droga Kaszubska – informacje

Długość trasy 45 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość bd

Serpentyny tak (jedna)

Stopień trudności łatwy

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ