Goldeck Panoramastrasse to jedna z tych dróg, o których nie jest głośno, co pozwala cieszyć się nią w spokoju. Problemem może być spora opłata za wjazd, ale nawet ona nie jest w stanie popsuć ogromu wrażeń z tej drogi.

Austriacy potrafią docenić wartość pięknych dróg. Przejawia się to w perfekcyjnym ich wytyczeniu wśród najwspanialszych cudów natury, ale niestety także sporych opłatach za oglądanie tych cudów.
 
Jedną z takich płatnych wspaniałości jest Goldeck Panoramastrasse w Karyntii. Biegnąca graniami i zboczami górska droga pnie się niezliczonymi trawersami na wysokość 1 895 m.npm. otwierając wspaniałe panoramy gór i dolin, w których na podobieństwo małych kropek porozrzucane są urokliwe miejscowości.

Goldeck(2)Mimo niezbyt imponującej długości (14,5 km), droga Goldeck potrafi dać naprawdę ogromną ilość frajdy. Maksymalne nachylenie wynosi tutaj 10%, a wiele zakrętów pozwala na bardzo głębokie złożenia. Trasa otwarta jest zwykle od początku maja do końca października w godzinach 8.30 do 17.00.

Goldeck(4)Na szczególną uwagę zasługują wspaniałe widoki na jezioro Millstatt, góry Nock, masyw Karawanken i dolinę Drau. Opłata za wjazd na Goldeck Panoramastrasse wynosi 13,50 euro (56 zł).
 

Goldeck Panoramastrasse – informacje

Długość trasy: 14,5 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: 10%
Maksymalna wysokość: 1895 m.npm.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy

Goldeck Panoramastrasse – mapa

Goldeck Panoramastrasse – film

Goldeck Panoramastrasse – galeria zdjęć

1 KOMENTARZ

  1. Beznadziejne są te filmiki robione kamęrą zamocowaną na motocyklu. Widoki na pewno ładne, ale cóż, poza jej polem widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ