Droga Peer Gynt nie prowadzi w żadne spektakularne miejsce turystyczne. Warto jednak odwiedzić ją podczas podróży po Norwegii ze względu na prawdziwe bogactwo norweskiego folkloru.

Wąska, szutrowa droga Peer Gynt prowadzi z małej miejscowości Tretten do Sorperoa. Całkowita jej długość to 60 kilometrów, a położona jest we wschodniej części Norwegii, w regionie Oppland.

Choć nawierzchnia może odstraszać sprzęty o bardziej sportowej specyfikacji, jest ona dobrze utrzymana, co pozwala wprawnemu motocykliście na bezpieczną podróż. Droga otwarta jest tylko w sezonie letnim – zwykle od początku czerwca do pierwszych opadów śniegu. Peer Gynt Vegen (2)Przebieg trasy i oferowane przez nią widoki zachęcają do spokojnej jazdy. Nazwa tej drogi wzięła się od dramatu autorstwa Henrika Ibsena, który w swoim dziele zawarł wiele elementów folkloru i kultury Norwegii. Peer Gynt Vegen (5)Na trasie warto zatrzymać się w miejscowości Gala. Znajduje się tam Solbra Seter Museum – miejsce upamiętniające jeden z najbardziej znanych norweskich serów – Gudbrandsdal. Został on po raz pierwszy wyprodukowany już w roku 1863. Peer Gynt Vegen (4)

Droga Peer Gynt – informacje

Długość trasy: 60 km
Nawierzchnia: szuter
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: 1053 m. npm.
Serpentyny: nie
Stopień trudności: średni

Droga Peer Gynt – mapa

Droga Peer Gynt – film

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ