Jeśli sądzicie, że budowa customa to droga zabawa, mamy dobrą wiadomość: oto przerobiona  Honda CB 450, czyli  custom-taniocha. Jego budowa kosztowała zaledwie 500 euro, równowartość 2200 zł.

Twórcą przeróbki o wymownej nazwie Euro Bomber jest niemiecki tuner i DJ Paul Funk. Chciał on sprawdzić, czy uda się zbudować naprawdę fajny motocykl przy minimalnym budżecie. Myślą przewodnią projektu były motocykle wyścigowe Steve McQueena.

Euro Bomber Funk(1)Jako baza do projektu posłużyła znaleziona w stodole Honda CB 450, która Paul kupił za 200 euro. Na całą resztę – czyli części i malowanie (wykonane farbą w sprayu) wydał dokładnie 298,50 euro. Kwota ta nie uwzględnia kosztu wykonywanej osobiście pracy niemieckiego tunera.

Euro Bomber Funk(3)Swoją pracą Paul Funk udowodnił, że jedyną przeszkodą w posiadaniu cafe-racera we własnym, niepowtarzalnym stylu są chęci. Euro Bomber został pokazany podczas zakończonej w ostatnią niedzielę wystawy Big Bike Europe w Essen, gdzie miały także miejsce pierwsze w Europie Światowe Mistrzostwa w Budowie Motocykli Custom.

Euro Bomber Funk(2)

2 KOMENTARZE

  1. Jestem WROGIEM przerabiania motocykli – nikt z nas nie może równać się z projektantami i inżynierami, chyba że jest GENIALNY, a ta przeróbka nosi cechy PROSTOTY, a więc zakrawa o genialność… :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ