Triumph Tiger Explorer w nowej wersji na rok 2016 został sfotografowany podczas testów w pobliżu Barcelony, gdzie porównywano go do BMW R1200GS. Ze zdjęcia wynika, że nowy Explorer otrzyma zmienione widelec, hamulce i koła. 

Paparazzi, którzy wykonali zdjęcie nowego Triumpha Tigera Explorera poinformowali, że testy odbywały się wspólnie z modelem BMW R1200GS, który jest bezpośrednim konkurentem brytyjskiego motocykla.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bawarski motocykl wyposażony był w półaktywne zawieszenie ESA, co może sugerować, że przyszłoroczny model Explorera otrzyma podobne rozwiązanie w standardzie. Taki system oferowany jest w największym turystyku Triumpha – modelu Trophy.

Na zdjęciu łatwo zauważyć radialne hamulce Brembo, które prawdopodobnie zastąpią dotychczas montowane Nissiny, które przysparzały nieco problemów. Także koła zyskały nową formę, która nadaje nieco więcej dynamiki.

Fotografowie sugerowali, że podczas testów sprawdzano reakcję manetki gazu. Może to sugerować, że system ride-by- wire, czyli elektroniczną przepustnicę zmodyfikowano wprowadzając mapy wtrysku, co zdecydowanie zwiększyłoby wszechstronność modelu.

Pozostałe zmiany obejmą między innymi „dziób” motocykla, który otrzyma bardziej proste linie, osłony chłodnicy i profile owiewek. Da się również zauważyć przebudowany stelaż szyby, co może sugerować większe możliwości jej regulacji.

[sam id=”11″ codes=”true”]

3 KOMENTARZE

  1. …ciekawość mnie zżera co z tego wyniknie, nowy GS zapisał się w „kartach historii” dość sporą awaryjnością że nie wspomnę o przestarzałym, przedpotopowym jakby nie patrzeć rozwiązaniem konstrukcyjnym wibrującego, boxerowskiego pieca, zatem na tym właśnie chyba polu rozegra się rozstrzygająca walka o prymat pierszenstwa,- pożyjemy, zobaczymy … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ