Szpiegowskie zdjęcie zamaskowanej Ducati Multistrady opublikował portal bikesocial. Oprócz zapowiadanego silnika ze  zmiennymi fazami rozrządu w nowym turystyku znajdziemy również kilka innych nowości.

Nowa jednostka napędowa, która znajdzie się w przyszłorocznej Multistradzie, choć pozostanie przy dotychczasowej architekturze L-twin i rozrządzie desmodromicznym, zostanie wyposażona w znane z grupy Volkswagena zmienne fazy rozrządu (DVT). Moc silnika wzrośnie dzięki temu do 160 KM, zaś moment obrotowy do 136 Nm.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Szpiegowskie zdjęcie wykonane podczas jazd testowych ukazuje zmiany w kształcie owiewek, które powinny korzystnie wpłynąć nie tylko na estetykę, ale także polepszyć aerodynamikę i ochronę przed wiatrem.

Nieco zmienione wydają się również rama i rama pomocnicza. Wszystko wskazuje również na to, że przypominający nos mrówkojada dziób będzie zastąpiony ładnie wystylizowaną obudową reflektora. W nowej Multistradzie zobaczymy większą chłodnicę, nowe siodło, niższy zbiornik paliwa i ulepszone hamulce Brembo.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Na oficjalną prezentację nowej Multistrady trzeba jednak poczekać do targów EICMA.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ