Wadliwa elektronika sterująca pracą silnika jest przyczyną ogłoszonego przez Triumpha wezwania serwisowego dotyczącego motocykli z roczników 2014 i 2015. Polski importer nie poinformował jak dotąd o wystąpieniu usterki.

Problem wadliwej elektroniki, a konkretnie systemu ECU (electronic control unit) dotyczy kilku modeli Triumpha z roczników modelowych 2014 i 2015. Z informacji przekazanej przez producenta wynika, że w niektórych motocyklach może dojść do przypadkowej aktywacji jednego z wtryskiwaczy wywołanej nieprawidłowym działaniem jednostki sterującej.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W rezultacie silnika nie będzie można uruchomić lub – jeśli usterka wystąpi w czasie jazdy – jeden z cylindrów straci zapłon z powodu nadmiernej porcji paliwa. Usterką dotknięte są modele America, Bonneville, Bonneville T100, Rocket III Roadster, Rocket III Touring, Scrambler, Speedmaster, Thruxton, Thunderbird, Thunderbird Storm, Tiger 800 i Tiger 800XC.

W Wielkiej Brytanii producent wysyła do nabywców zaproszenia do serwisu na bezpłatną wymianę wadliwej jednostki sterującej. Polski importer jak dotąd nie poinformował o możliwości wystąpienia usterki,. Informacji o możliwych kłopotach z wymienionymi modelami nie zamieszczono także na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

2 KOMENTARZE

  1. w kraju w którym sprzedaż nowych maszyn Triumpha oscyluje wokół kilku sztuk rocznie nie opłaca się zbytnio inwestować w wizerunek marki. Wymierny zysk jak najmniejszym kosztem to podstawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ