Mediolańska policja otrzymała nowe narzędzia do walki z piratami drogowymi. Motocykle MV Agusta Rivale 800 zasilą park maszynowy oddziału drogówki, którego zadaniem jest szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

Włoska policja znana jest z umiłowania piękna. Mundury tamtejszych stróżów prawa zaprojektował sam mistrz Giorgio Armani, zaś w parku maszyn policji drogowej znajdują się takie ikony motoryzacji jak Lamborghini Gallardo czy Ferrari 458.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Także wśród motocykli oprócz nudnych BMW i Hondy pojawiają się wysmakowane stylistycznie jednoślady. Do obecnej już w służbie Ducati Multistrady dołącza kolejny włoski motocykl – MV Agusta Rivale 800, który został uznany za najpiękniejszy podczas targów EICMA w 2012 roku.

Zwrotny, niewielki motocykl będzie wykorzystywany podczas zadań wymagających szybkiej interwencji – zabezpieczenia wypadków, kierowania ruchem, pościgów miejskich i w innych podobnych sytuacjach.

Policyjne wersje zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, syreny i radiostację. Jeśli Rivale sprawdzi się podczas służby w Mediolanie, motocykle trafią także do jednostek policji w innych miastach.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ